Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Aktualności

 • logo OWES-01.jpg

  UWAGA! Ogłaszamy ostatni nabór biznesplanów - nie przegap terminu! - runda 2/2018

  2018-06-05 13:25

  Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ogłasza konkurs zamknięty w ramach rundy konkursowej nr 2/2018 na składanie wniosków o przyznanie dotacji na pokrycie wydatków inwestycyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 11.3.1 Wsparcie przedsiębiorczości społecznej. Projekt: „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku” Współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • logo OWES-01.jpg

  Podsumowanie rekrutacji do Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej- runda nr 2/2018

  2018-06-05 12:45

  W dniu 30.05.2018 odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej w ramach naboru rundy konkursowej 2/2018. W rekrutacji udział wzięło 8 grup inicjatywnych,  a 7 zostało skierowanych do oceny podczas posiedzenia Komisji. Wszystkie grupy zostały zakwalifikowane do dalszego udziału w Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej, tj. nabór biznesplanów. 

 • fot. Studio Strefa26.jpg

  Nauka, która nie poszła w las

  2018-05-30 12:13

  Łączyć pasję z zarabianiem pieniędzy to marzenie wielu współczesnych ludzi. A robić coś wartościowego dla innych i przy tym zarabiać brzmi jak zupełna utopia. Tymczasem zarabianie pieniędzy może zmieniać świat na lepsze. Fundacja Strefa26, zajmująca się reklamą, wizerunkiem firm, poligrafią, brandingiem jest dobrym przykładem takiej działalności. Rozmawialiśmy z Eweliną Jurczenia prezesem Fundacji o tym, jak zaczęła się ich przygoda z ekonomią społeczną.

 • single.jpg

  Akademia Pozarządowca – OWES zaprasza na cykl szkoleń

  2018-05-23 10:31

  Jak zbudować trwałą, sprawnie realizującą swoje cele i opartą o dobrze funkcjonujący zespół organizację pozarządową? Jak ją rozwijać nie bazując jedynie na publicznych dotacjach? Jak łączyć działalność społeczną z zarabianiem pieniędzy i skąd wziąć środki na działalność odpłatną lub gospodarczą?

 • trygort.png

  Zjednoczony głos w trosce o dobro wsi - inicjatywa sołysów i sołtysek wsi wokół Węgorzewa

  2018-05-23 08:13

  Jak wzmocnić pozycję sołtysek i sołtysów wobec władz lokalnych, a jednocześnie zadbać o zróżnicowane interesy poszczególnych wsi? Sołtyski i sołtysi z okolic Węgorzewa połączyli te cele. Powołali nieformalne Forum Sołtysów „Gromada”, bez lidera, z „obwoźnymi” spotkaniami. Wsie leżące wokół Węgorzewa mają wspólne problemy, np. zły stan dróg, ale jako miejscowości turystyczne i rolnicze zgłaszają też różne potrzeby. 

 • logo OWES-01.jpg

  Wyniki badań o niszach rynkowych

  2018-05-22 14:00

  Nisza rynkowa to w prostych słowach niezaspokojone potrzeby na rynku ze względu na brak odpowiedniego produktu lub usługi. Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej w Ełku zlecił badanie nisz w subregionie ełckim. Celem głównym badania była identyfikacja branż, usług, towarów, na które istnieje zapotrzebowanie i określenie realnych możliwości prowadzenia działalności w tym zakresie przez lokalne przedsiębiorstwa społeczne. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami analizy.

 • Konkurs[1].png

  Ełcki Ekonomiak Szkołą Przyjazną Ekonomii Społecznej? Zagłosuj w plebiscycie!

  2018-05-22 12:39

  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego uruchomił platformę umożliwiającą  głosowanie w plebiscycie publiczności  na  „Szkołę Przyjazną Ekonomii Społecznej w województwie warmińsko-mazurskim w roku 2018”. Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu, szansę na wygraną ma Zespół Szkół Nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry