Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Aktualności

 • spacer strona internetowa[1].jpg

  Co zrobić by nie zabić jeziora ? - Spacer badawczy

  2018-11-27 14:32

  Niedawno obiegła nas informacja o fatalnym stanie wód w Jeziorze Ełckim. Jezioro jest integralną częścią naszego miasta i ważnym walorem przyrodniczym dla mieszkańców. W związku z tym organizujemy spacer badawczy dla Ełczan i Ełczanek, który pozwoli nam wszystkim dowiedzieć się co możemy zrobić, żeby o nie zadbać. 
  Spacer odbędzie się 2 grudnia br. i rozpocznie się o godzinie 15.00 na zielonym mostku przy ujściu rzeki Ełk (okolice PTTK). Trasa będzie prowadziła promenadą do Warchlak Art Pub, gdzie będziemy kontynuować dyskusję przy kawie i herbacie.

 • 132134[3].jpg

  Raport ze Spaceru "Bezpieczeństwo w centrum"

  2018-11-21 12:23

  Kolejny raport ze spaceru. Tym razem dotyczy on Bezpieczeństwa  w centrum. Odbył się 5 października. 

  Spacer miał na celu zdiagnozowanie miejsc w Centrum Miasta, które mieszkańcy oceniają jako niebezpieczne oraz wspólne zastanowienie się, jak można uczynić je bezpieczniejszymi. Jakie zagrożenia mogą spotkać mieszkańców w Centrum Ełku? Jak wygląda ełckie centrum w weekendowy wieczór? Czy jest tu bezpiecznie i można zrobić, żeby tak było?

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania. Jednak przebieg spaceru, postulaty mieszkańców, ich uwagi i postulaty znajdziecie w poniższym dokumencie. 

   

 • raport drzewa[3].jpg

  Raport ze Spaceru "Centrum Betonem porośnięte?" już dostępny.

  2018-11-20 16:07

  Pamiętacie Spacer Badawczy zatytułowany "Centrum betonem porośnięte?". Miał on celu zwizualizowanie zmian związanych z modernizacją ul. Wojska Polskiego, szczególnie w kontekście wycinki drzew. Wydarzenie wywołało niemałe poruszenie w naszej lokalnej społeczności. To daje nam do zrozumienia, że są to istotne tematy dla naszej ełckiej społeczności. Dlatego kontynuuyjemy cykl spotkań badawczych. Wkrótce poruszymy temat naszego jeziora. Rezerwujcie czas na początku grudnia. 

  Tymczasem zapraszamy do lektury. 

 • logo-warmia-i-mazury.jpg

  Nabór do Rady Działalności Pożytku Publicznego.

  2018-10-02 09:30

  Szanowni Państwo!

  Jeszcze do 22 listopada br. trwa nabór kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego (5 przedstawicieli organizacji pozarządowych).

 • strona[3].jpg

  Czy jest tu bezpiecznie ? Spacer Badawczy

  2018-10-02 09:30

  Jakie zagrożenia mogą nas spotkać w Centrum Ełku? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć na kolejnym Spacerze badawczym. 

 • Warszawa 2018 a.jpg

  Seniorzy zwiedzają Warszawę

  2018-09-20 09:26

  Dnia 13 września 2018 r. członkowie Stowarzyszenia Byłych Nauczycieli i Pracowników Oświaty „ Bakałarz” odbyli ciekawą i atrakcyjną wycieczkę do Warszawy, związaną z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • SM.jpg

  Wycieczka Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Chorych na SM

  2018-09-20 09:26

  Warmińsko - Mazurskie Stowarzyszenie Chorych na SM w Ełku zorganizowało dwutygodniowy wyjazd 21 -osobowej grupy do Ośrodka Wczasowo – Senatoryjnego „Cechszyn” w Ustroniu Morskim.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry