Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Aktualności

 • file-4-qpr.jpg

  Na czym stanęły plany przebudowy Wojska Polskiego po spontanicznych konsultacjach z mieszkańcami?

  2018-07-02 15:55

  Jesienią ubiegłego roku mieszkańcy Ełku zgłosili swoje wnioski i wątpliwości związane z przebudową ul. Wojska Polskiego. Ile z ich uwag zostało uwzględnionych w nowym projekcie?

 • girls_ weekend guide to.png

  Rozmowy zamiejscowe w Ełku

  2018-06-19 14:39

  Wraz z początkiem wakacji kończy się faza przygotowawczo-badawcza projektu „Rozmowy zamiejscowe /  Ortsgespräche“. Po inspirujących warsztatach podczas NieKongresu Animatorów Kultury oraz warsztatach z Teatrem Sztuk w Jaworznie Instytut Goethego zaprasza na ostatnie spotkanie przed ogłoszeniem naboru na polsko-niemieckie projekty kulturalne oparte na dźwiękach realizowane w miastach średniej wielkości w Polsce. Już 26 czerwca w Ełku odbędzie się spotkanie w ramach "Rozmów zamiejscowych", którego partnerem jest Stowarzyszenie Adelfi.

 • fot. Joanna Klunejko.jpg

  Stacja: aktywność obywatelska

  2018-06-18 09:35

  Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja działa od 2015 roku. Celem działalności Stacji jest zachęcanie mieszkańców Ełku do podejmowania przez nich działań społecznych i obywatelskich oraz wsparcie osób i grup, które już działają na rzecz swojej małej ojczyzny.

 • elk2016[1].jpg

  Miejscy społecznicy: Monika Zuber

  2018-06-18 09:27

  Są w naszym mieście od jakiegoś czasu, zmieniają wygląd i serce parafii na lepsze, ale mało kto wie, że pracują również nad zmianą w mieście. Mają na swoim koncie trzy inicjatywy lokalne i założenie działającej spółdzielni socjalnej. Bo jak mówi Monika Zuber: „Każda denominacja chrześcijańska ma swoje zafiksowanie, metodyści mają zafiksowanie w kierunku pracy społecznej.” Zapraszam do przeczytania rozmowy z niezwykłą kobietą - pastorką Moniką Zuber z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, Parafii Miłości Bożej w Ełku.

   

 • BIP[1].jpg

  Dlaczego Radne i Radni powinni zainteresować się Biuletynem Informacji Publicznej?

  2018-06-18 08:59

  Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to ujednolicone strony internetowe instytucji stworzone w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej. Większość mieszkańców zagląda na BIP, kiedy potrzebuje wzoru formularza meldunku, wniosku o dowód lub rejestrację pojazdu. Dla organizacji strażniczych, monitorujących władzę, BIP oznacza bardzo interesujące papiery.

 • elk tu dzialam.jpg

  Ełk, tu działam - rusza konkurs regrantingowy miasta Ełku

  2018-06-01 15:00

  Regranting to forma aktywizacji lokalnej społeczności. Dotację można pozyskać na realizację projektów (pomysłów) ważnych dla miejskiej społeczności, takich, które zmieniają lokalną rzeczywistość, odpowiadają na potrzeby ełczan, aktywizują ludzi wokół jakiegoś pomysłu. 

 • IMG_20180530_101406[1].jpg

  Instytucje otwarte na osoby niepełnosprawne. Podsumowanie warsztatów z Marią Popielawską.

  2018-05-30 10:10

  21 maja w Ełku odbyły się warsztaty na temat  dostępności instytucji dla osób niepełnosprawnych, które poprowadziła Maria Popielawska, zajmująca się dostosowywaniem przestrzeni Muzeum POLIN dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry