Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Aktualności

 • bariery M.P (1).jpg

  Niewidzialne bariery - spotkanie dla organizacji i instytucji z subregionu ełckiego

  2018-05-09 08:30

  Czy przestrzeń publiczna jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? W jaki sposób otworzyć instytucje i organizacje na potrzeby wszystkich mieszkańców? Między innymi na te pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy spotkania, które odbędzie 21 maja w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.  Skierowane jest ono  do organizacji i instytucji z terenu subregionu ełckiego, które chcą zwiększyć swoją dostępność. Organizatorami spotkania są: Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja prowadzone przez Stowarzyszenie Adelfi oraz Urząd Miasta Ełku.

 • RODO.png

  Nowa filozofia w ochronie danych osobowych, czyli jak wdrożyć RODO w organizacji, by wzmocnić zaufanie, uniknąć nadmiernych kosztów i nie narazić się na kary? Praktyczny poradnik Fundacji Panoptykon

  2018-04-27 15:32

  „Dane osobowe” administratorom kojarzą się zazwyczaj z suchym obowiązkiem prawnym, niezrozumiałymi klauzulami informacyjnymi, fikcyjnymi zgodami, a od niedawna jeszcze z wizją astronomicznych kar finansowych. Zazwyczaj nie uświadamiamy sobie, że za danymi stoi osoba, a za obowiązkami administratora – jej konkretne prawa: prawo do decydowania o sobie, do zachowania intymności i prywatności, do kontrolowania tego, kto i co wie na jej temat. Nowe unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych przywraca tę perspektywę, kładąc nacisk na informowanie ludzi, co dzieje się z ich danymi i jakie prawa mają w związku z tym, że je udostępniają.

 • Elcka wiosna z inicjatywa lokalna.png

  Ełcka wiosna z inicjatywą lokalną - spotkanie dla mieszkańców Ełku

  2018-04-20 13:12

  Chcesz zorganizować miejsce spotkań mieszkańców wspólnoty,  wyremontować drogę pod swoim blokiem lub zorganizować ciekawe zajęcia dla dzieci z osiedla?  A może marzy Ci się organizacja wydarzenia kulturalnego, jakiego Twoim zdaniem w Ełku brakuje? Zastanawiasz się skąd wziąć na to pieniądze? Możesz uszczuplić fundusz remontowy Twojej wspólnoty mieszkaniowej, wyłożyć prywatne pieniądze lub skorzystać z możliwości i pozyskać na ten cel dodatkowe środki z Urzędu Miasta! Jak to zrobić?

 • NOWE KONKURSY ELK.png

  Nowe konkursy Urzędu Miasta Ełku

  2018-04-20 08:18

  Prezydent Ełku ogłosił kolejne pięć otwartych konkursów ofert na realizację zadań przez organizacje pozarządowe w roku 2018 z obszaru m.in. wypoczynku letniego dzieci i młodzieży, turystyki i krajoznawstwa oraz regrantingu. 

 • gn[1].jpg

  15. edycja Konkursu „Godni Naśladowania”

  2018-04-17 15:30

  Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza 15. edycję Konkursu „Godni Naśladowania”. W tym roku konkurs doczekał się sporych zmian, zmniejszono liczbę kategorii do czterech, ale pojawiła się kategoria nowa - na Przedsiębiorcę Godnego Naśladowania.

 • krs.png

  Nowy obowiązek organizacji pozarządowych

  2018-04-13 10:50

  Organizacje pozarządowe rejestrujące się w Krajowym Rejestrze Sądowym przekazują do rejestru szereg informacji. Większość z nich zbierają formularze KRS. 15 marca 2018 r. pojawił się nowy rodzaj informacji, którą - prędzej czy później – będzie musiała dostarczyć sądowi rejestrowemu każda organizacja pozarządowa.

 • po stronie natury.jpg

  Konkurs grantowy "Inicjatywy po stronie natury"

  2018-04-12 08:49

  “Inicjatywy Po Stronie Natury” to konkurs grantowy na projekty, które kształtują świadomość ekologiczną wśród społeczeństwa i zwracają uwagę na kwestie związane z naturą. Organizator - Żywiec Zdrój poszukuje i wspiera ludzi, którzy dbają o środowisko naturalne. Tegoroczna edycja konkursu jest zupełnie inna niż poprzednie. Pierwszy raz w historii osoby aplikujące zgłaszają swoje pomysły aż w pięciu kategoriach. Nabór potrwa do 26 kwietnia do godz. 12.00. 

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry