Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Aktualności

 • wolontariat.jpg

  Poszukiwani i nagradzani

  2014-04-08 11:28

  Wolontariat, niesienie bezinteresownej pomocy, aktywność społeczna - to wartości, które coraz częściej są doceniane, promowane i nagradzane. Ogólnopolski konkurs „Poszukiwany Poszukiwana” zorganizowany przez Fundację Aktywności Młodych to kolejny ukłon w stronę osób, które działają dla innych. Do 11 maja można zgłaszać do konkursu zarówno wolontariuszy/wolontariuszki, jak i najlepszych Waszym zdaniem animatorów aktywności młodych.

 • eko.jpg

  Małe granty dla ekologii

  2014-04-07 19:23

  Dziś ruszył nabór projektów w konkursie małych grantów przeznaczonych na wspieranie rozwoju edukacji ekologicznej w gminie i mieście Ełk oraz w Prostkach, Kalinowie, Wieliczkach, Świętajnie, Olecku i w Kowalach Oleckich. Termin składania wniosków upłynie 30 kwietnia.

 • logotyp_odkryj.png

  Wolontariat w sieci

  2014-04-03 14:49

  Do 30 kwietnia można składać wnioski w konkursie grantowym „Odkryj e-wolontariat”. Konkurs ogłoszony został 1 kwietnia przez Fundację Dobra Sieć oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Na realizację projektu łączącego internet i wolontariat można otrzymać do 5 tys. zł.

 • biznes.jpg

  Czy zostaną społecznymi przedsiębiorcami?

  2014-04-02 13:56

  Projekt dotacyjny „Zostań przedsiębiorcą społecznym”, realizowany przez stowarzyszenie ESWIP, oferuje m.in. dużą pomoc merytoryczną i wsparcie finansowe dla osób z województwa warmińsko-mazurskiego chcących założyć spółdzielnię socjalną. Do udziału w projekcie zgłosiły się także grupy inicjatywne z subregionu ełckiego. Trzy z nich oraz dwie już istniejące spółdzielnie, chcące zatrudnić nowego pracownika, zostały zakwalifikowane do dalszego etapu projektu i mają szansę na otworzenie swojego społecznego biznesu.

 • logo_Stacja_S_color.png

  Konsultuj - współdecyduj

  2014-04-01 14:00

  Zapraszamy na otwarte spotkanie konsultacyjne do Urzędu Miasta Ełku 9 kwietnia o godzinie 10.00 mieszkańców, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych oraz innych zainteresowanych podmiotów z terenu miasta i gminy Ełk.

   

 • ustawa.jpg

  Ustawa o spółdzielniach do poprawki

  2014-03-27 16:10

  Od dawna trwają dyskusje o niedoskonałościach funkcjonujących obecnie regulacji prawnych dotyczących spółdzielni socjalnych. I oto nadszedł czas, kiedy można wszystkie uwagi, opinie i propozycje nowych rozwiązań zgłosić oficjalnie: „W związku z zamiarem rozpoczęcia prac nad nowelizacją ustawy o spółdzielniach socjalnych, Departament Pożytku Publicznego zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich zainteresowanych tą tematyką, a w szczególności spółdzielców socjalnych, o zgłaszanie do dnia 30 kwietnia br. konkretnych propozycji rozwiązań oraz zmian ustawowych” (www.pozytek.gov.pl)

 • 25.jpg

  Ku pamięci

  2014-03-25 13:23

  Jeszcze do 31 marca można składać wnioski o dofinansowanie projektów w konkursie „25 lat wolności” ogłoszonym przez Fundację Batorego. Dotacje można otrzymać na działania upamiętniające 25 rocznicę wydarzeń, które zapoczątkowały w Polsce polityczne i społeczne przemiany otwierające drogę procesowi demokratyzacji.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry