Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Aktualności

 • strona[3][1].jpg

  W jakim stanie jest nasze jezioro? Czy w centrum jest bezpiecznie ? Czy planowana wycinka jest potrzebna ?

  2019-02-13 15:35

  Na te i wiele innych pytań próbowaliśmy odpowiedzieć na Spacerach Badawczych. Ich celem nadrzednym bylo monitorowanie dzialan samorzadu i dawanie mieszkancom wiedzy o jej poczynaniach
  W spacerach uczestniczyli zarówno mieszkańcy, ale również radni, urzędnicy i inne osoby zainteresowane danymi tematami. Od września odbyły się 3 spacery. Z każdego spaceru powstał raport.

 • 124455.jpg

  Na początek zaczniemy od końca.

  2019-02-11 14:21

  Poniedziałek, pierwszy dzień po weekendzie. Doświadczenie nauczyło mnie, że wymaga on podjęcia wyjątkowych działań. Po pierwsze, kluczowe jest to by się wyspać. Po drugie, poranny „koktajl z endrofin”. Sposób na to jest  dość prosty. Dres, lekkie buty z dobrą podeszwą i poniedziałkowe biegi parkowe.  Zwykle taki zestaw wystarcza. Jednak ten poniedziałek był inny.

 • logo[5].png

  Prawie 11 mln zł w 2019 r. na dofinansowanie dla projektów społecznych w ramach ZIT Ełk

  2018-12-11 15:00

  W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 przewidziana jest wyodrębniona pula środków finansowych na realizację projektów na terenie miasta Ełk i Gminy Ełk. W 2019 r. na dofinansowanie projektów społecznych przewidziane jest 10,7 mln zł.

 • logo[5].png

  Konkursy 2019. Informacja, konsultacje w BOP

  2018-12-11 15:00

  Szanowni Państwo - w związku z ogłoszonymi przez Prezydenta Ełku konkursami na rok 2019 zachęcam potencjalnych oferentów do kontaktu z Biurem Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miast Ełku w zakresie uzyskania dodatkowych informacji, czy możliwości skonsultowania wszystkich kwestii dotyczących ogłoszonych konkursów.

 • niw[1].jpg

  Spotkanie informacyjne Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2019

  2018-12-06 12:11

  Program dotacyjny dla organizacji pozarządowych, w ramach którego dofinansowywane są projekty wpisujące się w cel jakim jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. W załączniku skrótowa informacja na temat Programu. Z kolei celem strategicznym Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO) jest budowa silnego, sprawnego, różnorodnego i niezależnego sektora organizacji obywatelskich.

 • spacer strona internetowa[1].jpg

  Co zrobić by nie zabić jeziora ? - Spacer badawczy

  2018-11-27 14:32

  Niedawno obiegła nas informacja o fatalnym stanie wód w Jeziorze Ełckim. Jezioro jest integralną częścią naszego miasta i ważnym walorem przyrodniczym dla mieszkańców. W związku z tym organizujemy spacer badawczy dla Ełczan i Ełczanek, który pozwoli nam wszystkim dowiedzieć się co możemy zrobić, żeby o nie zadbać. 
  Spacer odbędzie się 2 grudnia br. i rozpocznie się o godzinie 15.00 na zielonym mostku przy ujściu rzeki Ełk (okolice PTTK). Trasa będzie prowadziła promenadą do Warchlak Art Pub, gdzie będziemy kontynuować dyskusję przy kawie i herbacie.

 • 132134[3].jpg

  Raport ze Spaceru "Bezpieczeństwo w centrum"

  2018-11-21 12:23

  Kolejny raport ze spaceru. Tym razem dotyczy on Bezpieczeństwa  w centrum. Odbył się 5 października. 

  Spacer miał na celu zdiagnozowanie miejsc w Centrum Miasta, które mieszkańcy oceniają jako niebezpieczne oraz wspólne zastanowienie się, jak można uczynić je bezpieczniejszymi. Jakie zagrożenia mogą spotkać mieszkańców w Centrum Ełku? Jak wygląda ełckie centrum w weekendowy wieczór? Czy jest tu bezpiecznie i można zrobić, żeby tak było?

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania. Jednak przebieg spaceru, postulaty mieszkańców, ich uwagi i postulaty znajdziecie w poniższym dokumencie. 

   

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry