• Targes.pl
 • KONKURSY DLA EŁCKICH NGO 2018
 • SEJM PRZYJĄŁ ZMIANY W USTAWIE O SPÓŁDZIELNIACH SOCJALNYCH
 • KALENDARZ DZIAŁAŃ ECO STACJA W 2018 ROKU
Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Aktualności

 • DSC_5343[1].jpg

  Ełckie mamy mają moc

  2017-08-21 15:43

  Podczas kolejnego już śniadania obywatelskiego, które miało miejsce w minioną sobotę 19 sierpnia w Parku Solidarności w Ełku, odbyła się giełda ełckich mam, podczas której można było sprzedać, kupić oraz wymienić się akcesoriami dziecięcymi. To inicjatywa Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja oraz mam skupiających się na facebookowej grupie Społeczności Ełckich Mam.

 • plakat 19.08_2.output.jpg

  Śniadanie Obywatelskie na trawie - zapraszamy

  2017-08-11 13:40

  Stowarzyszenie Adelfi serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie przy śniadaniu na trawie. Tym razem podczas Śniadania Obywatelskiego w Parku Solidarności 19 sierpnia od godziny 10:00 oprócz wspólnego celebrowania posiłku, dyskusji o mieście i wzajemnego poznawania, będzie można sprzedać/kupić/wymienić rzeczy dla maluchów.

 • logo OWES-01.jpg

  Przedłużone wsparcie pomostowe - runda 3/2016

  2017-08-04 15:36

  Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ogłasza konkurs zamknięty w ramach rundy konkursowej nr 3/2016 na składanie wniosków o przyznanie przedłużonego wsparcia pomostowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 11.3.1 Wsparcie przedsiębiorczości społecznej, projekt: „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • pierogarnia.jpg

  5 pytań do ... Edwarda Moroza, prezesa Fundacji Beatus Homo - Szczęśliwy Człowiek

  2017-07-27 12:55

  Na początku lipca tego roku w Ełku przy ul. Nadjeziornej ruszyła działalność wyjątkowej pierogarni. Wyjątkowej, bo prowadzonej przez przedsiębiorstwo społeczne - Fundację Beatus Homo - Szczęśliwy Człowiek. To miejsce, gdzie połączona została idea ekonomii społecznej z kultywowaniem tradycji lepienia pierogów według tradycyjnej receptury Babci Frani. Zadaliśmy kilka pytań prezesowi Fundacji Panu Edwardowi Morozowi, przeczytajcie co miał do powiedzenia w kwestii prowadzenia biznesu społecznego.
  Wywiadem tym rozpoczynamy nowy cykl, w którym co tydzień pojawiać się będą rozmowy z podmiotami ekonomii społecznej oraz przedsiębiorstwami społecznymi z subregionu ełckiego. Zapraszamy do lektury!

 • Spoldzielnie socjalne osob prawnych w subregionie elckim.png

  Subregion ełcki spółdzielniami socjalnymi stoi

  2017-07-26 10:22

  Spółdzielnia socjalna osób prawnych to jedna z form prowadzenia działalności w sektorze ekonomii społecznej. Założyć ją mogą- jak sama nazwa wskazuje - osoby prawne, czyli instytucje i organizacje, które postawiły sobie za cel stworzenie miejsc pracy dla osób nie mogących odnaleźć się na rynku pracy. Katalog tych osób został wymieniony w ustawie o spółdzielniach socjalnych, obejmuje m. in. osoby długotrwale bezrobotne czy bezdomne. Spółdzielnie socjalne osób prawnych, jak i pozostałe przedsiębiorstwa społeczne, mogą działać w różnych obszarach. W subregionie ełckim funkcjonuje osiem spółdzielni socjalnych osób prawnych. Jakie to spółdzielnie? Czym się one zajmują?

 • drz owes.jpg

  Lista rankingowa- przedłużone wsparcie pomostowe- runda 1a/2016

  2017-07-20 15:11

  Rozstrzygnęliśmy 1. rundę konkursu o przyznanie wsparcia pomostowego na kolejne 6 miesięcy funkcjonowania PS, które otrzymały dotację w ramach rundy nr 1a/2016.

 • Pieniadze a dzialalnosc spoleczna.jpg

  Seminarium tematyczne - Pieniądze a działalność społeczna

  2017-07-19 14:02

  Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi zaprasza na bezpłatne seminarium tematyczne pt. “Pieniądze a działalność społeczna – działalność odpłatna i gospodarcza w organizacji pozarządowej, spółdzielnia socjalna”, które odbędzie się 29 lipca br. w Wiejskim Centrum Inicjatyw w Giżach. Rozpoczęcie seminarium o godzinie 12.00.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2018 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry