Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Aktualności

 • indeks[52].jpg

  Oceń miejskie inicjatywy, zostań członkiem Komisji Konkursowej

  2015-06-01 10:58

  Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz mieszkańców Ełku do zgłaszania się na członków Komisji Konkursowej w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego "Ełk, Tu działam" realizowanego przez Stowarzyszenie Adelfi. Zadaniem Komisji będzie ocena pomysłów nadesłanych przez grupy nieformalne oraz organizacje, chcące realizować rozmaite inicjatywy skierowane do mieszkańców Ełku.

 • pobrane[4].jpg

  25 lat Samorządności

  2015-05-27 22:44

  Dziś obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego; dokładnie 25 lat temu odbyły się pierwsze wybory samorządowe, zasmakowaliśmy samoorganizacji lokalnej społeczności i rozpoczęliśmy krętą, niełatwą drogę ku obywatelskości i budowaniu świadomych, aktywnych wspólnot. Z tej okazji Stowarzyszenie Adelfi postanowiło uczcić tych przedstawicieli naszego samorządu, którzy naszym zdaniem wnoszą najwięcej pozytywnej energii i zmian, którzy są najbliżej mieszkańców i ich potrzeb, którzy nie zapominają o tym, że praca w samorządzie to służba w imię wspólnego dobra i wspólnych celów, że praca w administracji samorządowej to nie tylko przekładanie papierków i dysponowanie środkami publicznymi, ale także misja i współodpowiedzialność, nie tylko ustanawianie lokalnego prawa, ale też wsłuchiwanie się w problemy i potrzeby społeczności.

 • mapa[1].jpg

  Zlecanie usług społecznych podmiotom ekonomii społecznej – teoria czy praktyka? Zapraszamy na wizytę studyjną

  2015-05-26 08:40

  Od dawna wiele mówi się o tym jak ważne w działaniach administracji publicznej powinny być podmioty ekonomii społecznej. Spora część zadań własnych samorządów z powodzeniem mogłaby być realizowana właśnie przez organizacje pozarządowe czy spółdzielnie socjalne. Wciąż jednak za mało jest przykładów dobrych praktyk w tym zakresie. W województwie warmińsko-mazurskim jedynie kilka samorządów praktykuje zlecanie usług społecznych ale trend jest rosnący. 

 • regranting2015_plakatA2-01[1].jpg

  Do biegu, gotowi, start! Ruszył regranting 2015

  2015-05-25 12:34

  Od dziś - 25 maja - do 15 czerwca potrwa nabór wniosków w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego "Ełk, Tu działam". Jeśli macie fajne, ciekawe pomysły, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców Ełku, jeśli uważacie, że Wasza inicjatywa pozytywnie wpłynie na miasto, zgłoście się do Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja, wypełnijcie wniosek (pomagamy, konsultujemy) i zgarnijcie nawet 4 500 zł na realizację Waszego pomysłu.

 • logo_Stacja_L_color-01.jpg

  Regranting 2015

  2015-05-14 14:44

  Pod koniec maja rozpocznie się nabór do kolejnej edycji konkursu w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego „Ełk, Tu działam”. W tym roku czeka nas kilka zasadniczych zmian zarówno w regulaminie konkursu, jak i we wzorach ofert, w związku z czym zapraszamy na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w piątek 22 maja na godzinę 17.30 do Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja przy ul. Małeckich 3/1.

 • logo_Stacja_L_color-01.jpg

  Ełk - Twoje miasto

  2015-05-14 12:55

  Chciałbyś coś zmienić w swoim mieście? Weź sprawy w swoje ręce. Zamiast narzekać, zacznij działać. Nie wiesz jak? Przyjdź do Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja przy ul. Małeckich 3 lok.1 – podpowiemy jak się zabrać do realizacji Waszych pomysłów na lepszy i bardziej przyjazny mieszkańcom Ełk.

 • logo_0.png

  Zapraszamy na wizytę studyjną

  2015-05-14 11:45

  Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka” w ramach projektu „Venture Capital jako nowe i skuteczne narzędzie wsparcia kapitałowego w aktywizacji zawodowej młodzieży powyżej 15 r. życia z terenu woj. warmińsko-mazurskiego, będzie organizował dwudniową wizytę studyjną w podmiotach ekonomii społecznej, które przystąpiły do testowania Social Venture Capital tj. w Spółdzielni Socjalnej Kama z Olsztyna, Spółdzielni Socjalnej VIP z Giżycka oraz w Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA z Nidzicy.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2020 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry