• Targes.pl
  • KONKURSY DLA EŁCKICH NGO 2018
  • SEJM PRZYJĄŁ ZMIANY W USTAWIE O SPÓŁDZIELNIACH SOCJALNYCH
  • KALENDARZ DZIAŁAŃ ECO STACJA W 2018 ROKU
Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

AlterCIS łączy uczestników

Aktualności » AlterCIS łączy uczestników

2018-08-03 12:21

     Po raz kolejny kadra Centrum Integracji Społecznej AlterCIS  zorganizowała uczestnikom spotkanie integracyjne. To była wyśmienita okazja aby lepiej się poznać, spędzić miłe chwile w gronie zaprzyjaźnionych osób jak również wymienić doświadczenia. 

     Jednocześnie uczestnicy mieli możliwość poznać podmiot ekonomii społecznej – spółdzielnię socjalną Dobra Siła w Starych Juchach. Kadra spółdzielni zorganizowała m.in. zajęcia z ziołolecznictwa, w czasie których osoby poznały mnóstwo ciekawych roślin i ich działanie lecznicze na różne choroby i dolegliwości. Chętni do eksperymentów, mogli przygotować indywidualnie do swoich potrzeb herbatki ziołowe i napary. Panie miały ponadto zajęcia manualne w trakcie których robiły ozdobną biżuterię. Każda wykonana kosztowność znalazła swoją właścicielkę.

     Był też czas na wspólny posiłek, który uczestnicy przygotowywali razem z pracownikami AlterCIS. To właśnie takie chwile jednoczą ludzi, dają poczucie szczęścia i chwili wytchnienia od codzienności. Wspólny śpiew przy ognisku wraz z dźwiękami gitary dodatkowo umiliły ten wspólnie spędzony czas. Bo przecież „życie to są chwile, chwile…tak ulotne jak motyle…”Czekamy na kolejne spotkanie.

     Wyjazd integracyjny został zorganizowany ze środków budżetu: Gminy Ełk, Gminy Prostki, Gminy Kalinowo i Gminy Stare Juchy. 

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry