Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Chrońmy naszą przyszłość - obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą

Aktualności » Chrońmy naszą przyszłość - obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą

2014-11-07 10:43

Ełckie Stowarzyszenie Diabetyków, Mazurskie Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej DIA.MED w Ełku, Fundacja Ratujmy Życie, grupa nieformalna Słodziaki i grupa nieformalna Szansa serdecznie zapraszają na obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, które odbędą się w dniu 14 listopada w godzinach 13-17 w Ełckim Centrum Kultury. Oprócz wielu atrakcji przygotowanych na ten dzień przez organizatorów, będzie można skorzystać z bogatej palety badań profilaktycznych.

Występy taneczne, prelekcje, akademia aktywnego relaksu to tylko część z programu obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zamieszczonymi na załączonych poniżej plakatach i do udziału w tym wydarzeniu. Zadbajmy o zdrowie razem i powiedzmy nie cukrzycy.

Cukrzyca to przewlekła choroba ogólnoustrojowa charakteryzująca się hiperglikemią, czyli podwyższonym stężeniem glukozy (cukru) we krwi. Schorzenie to wynika z defektu wydzielania lub działania insuliny. Insulina jest hormonem wytwarzanym w trzustce, który stabilizuje prawidłowy poziom glukozy we krwi, umożliwiając jej wnikanie do komórek. Niedobór insuliny prowadzi nie tylko do zaburzeń w metabolizmie węglowodanów, ale też białek i tłuszczów. Przewlekłe podwyższenie poziomu glukozy we krwi powoduje uszkodzenia różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, układu nerwowego, serca oraz naczyń krwionośnych. Te odległe skutki długotrwałej hiperglikemii nazywamy powikłaniami cukrzycy. Szacuje się, że w Polsce na cukrzycę choruje około 1,5 miliona osób.

W trakcie obchodów odbędzie się również prezentacja sprzętu medycznego, w tym ortopedycznego, a oprócz badań poziomu glukozy we krwi będzie można zmierzyć ciśnienie, zbadać wady postawy oraz stopy za pomocą podografu, sprawdzic skład ciała oraz spróbować naturalnych soków. A jako że niebieski to kolor walki z cukrzycą, zapraszamy do dodania niebieskiego akcentu do swojej odzieży.

NazwaRozmiarData
icozaproszenie_1.pdf2936.53 KB2014-11-07 10:51
icobroszurka.pdf1766.42 KB2014-11-07 10:50
icoplakat_sdwzc.pdf1653.80 KB2014-11-07 10:51
drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2021 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry