Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Instytucje otwarte na osoby niepełnosprawne. Podsumowanie warsztatów z Marią Popielawską.

Aktualności » Instytucje otwarte na osoby niepełnosprawne. Podsumowanie warsztatów z Marią Popielawską.

2018-05-30 10:10

21 maja w Ełku odbyły się warsztaty na temat  dostępności instytucji dla osób niepełnosprawnych, które poprowadziła Maria Popielawska, zajmująca się dostosowywaniem przestrzeni Muzeum POLIN dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi co zrobić, aby instytucja, w której pracujemy była bardziej przyjazna dla osób niewidomych czy też z zespołem Aspergera.

Jak podkreślała Maria Popielawska, przygotowując ofertę swojej instytucji warto jest pomyśleć nad potrzebami osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Niwelowanie ich barier - zarówno  architektonicznych jak i technicznych, może pozwolić na stworzenie konkurencyjnej oferty skierowanej do różnych grup odbiorców, jak również pomóc osobom niepełnosprawnych na włączenie się do społeczności. 

Zapraszamy do zapoznania się materiałami dotyczącymi obszaru dostępności Muzeum POLIN, które mogą stanowić inspirację w działalności naszych organizacji/instytucji. W biurze Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja znajdą Państwo też publikację dotyczącą osób z Zespołem Aspergera. Poniżej zaś znajduje się prezentacja z warsztatów.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry