Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Konkurs stypendialny dla bibliotekarek

Konkursy » Konkurs stypendialny dla bibliotekarek

Ruszyła 6. edycja konkursu im. Olgi Rok, w którym do zdobycia są 2 stypendia w wysokości 5000 zł dla bibliotekarek, których pomysły i działania wykraczają poza tradycyjną rolę biblioteki . Zgłoszenia do 10 lipca br.


Organizatorzy konkursu poszukują kobiet, które są aktywne w swoich społecznościach lokalnych i mogą być inspiracją dla innych – bibliotekarek i nie tylko. Zapraszamy bibliotekarki z bibliotek publicznych na wsi i w mieście, dużych i małych, niezależnie od stażu pracy.


Zgłoszeń należy dokonywać poprzez stronę http://projektbabcia.pl/, znajduje się tam wniosek, który należy wypełnić i przesłać na adres stypendiumolgirok@filantropia.org.pl do 10 lipca 2017 roku. Do wniosku można dołączyć np. zdjęcia ilustrujące Waszą pracę, listy polecające, wycinki prasowe, itp (max. 5 plików, łącznie max. 5 MB).


Do wygrania są 2 stypendia w wysokości 5000 PLN (w dwóch kategoriach: biblioteki do 2 osób i większe). Przyznane zostaną również wyróżnienia (maksymalnie 4). Nagrody wręczone zostaną w trakcie Kongresu Bibliotek jesienią 2017 roku.


Stypendium w Konkursie im. Olgi Rok jest finansowane ze środków funduszu wieczystego, utworzonego w 2012 roku z inicjatywy wnuczki Olgi Rok – Ani, która w ten sposób chciała upamiętnić życie i pracę babci – bibliotekarki z Warszawy. Jego celem jest wsparcie rozwoju osobistego bibliotekarek z całej Polski oraz zebranie i docenienie historii kobiet, które – podobnie jak kiedyś Olga Rok – potrafią mobilizować siebie i innych do poszukiwania nowych rozwiązań, do przełamywania stereotypów i które wspierają rozwój swoich społeczności.


Więcej informacji i formularz wniosku znajduje się na stronie http://projektbabcia.pl/


Źródło: biblioteki.org

drukuj

kontakt

Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej STACJA
oraz Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja 

ul. Małeckich 3 lok. 1, 
19-300 Ełk 
tel. 87 737 74 82
e-mail: stacja@adelfi.pl

drukuj
« powrót
Copyright © Adelfi.pl 2013 system cms CMS by Quick.Cms
Do góry