• Targes.pl
  • KONKURSY DLA EŁCKICH NGO 2018
  • SEJM PRZYJĄŁ ZMIANY W USTAWIE O SPÓŁDZIELNIACH SOCJALNYCH
  • KALENDARZ DZIAŁAŃ ECO STACJA W 2018 ROKU
Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Leśne Przedszkole w Giżycku ?

Aktualności » Leśne Przedszkole w Giżycku ?

2019-03-20 15:40

Słyszeliście o przedszkolach leśnych ? Czym się zajmują ? Jaki przyświeca im cel? 
Najprościej mówiąc są to miejsca gdzie dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu w towarzystwie natury. Za zabawki służą im to co sami znajdą, lub stworzą. Opiekunami natomiast są miłośnicy natury, którzy nie koordynują tego co robią jak w tradycyjnych przedszkolach, jedynie otaczają je opieką. Więcej na temat Leśnego Przedszkola znajdą Państwo tutaj.

Brzmi niewiarygodnie? 
Tak się składa, że Leśne Przedszkola są bardzo popularne w krajach skandynawskich, USA, Niemczech, Austrii, Szkocji, Czechach, czy nawet Japonii. Przez ostatnie lata cieszą się również dużą popularnością w Polsce. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Tutaj znajdą Państwo przykład takiego przedszkola niedaleko Białegostoku.

Leśne Przedszkole powstanie w Giżycku?
Bardzo prawdopodobne, że tak. Jakiś czas temu rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Północny Wschód, która stara zrealizować Leśny Projekt Edukacyjny W Listowiu. Zakłada on stworzenie takiej przestrzeni. Baza Projektu  będzie składała się z namiotu sferycznego, kręgu pieńków, placu zabaw, sanitariatu. Grupa przewidziana jest na max. 20 dzieci w wieku 2,5 do 6 lat, którym zagwarantuje się opiekę w duchu Montessori. Planują też wdrożyć dwujęzyczność, czyli jeden opiekun posługuje się językiem angielskim w kontaktach z dzieckiem. Dzieci będą mogły tam przebywać bez rodziców przez wszystkie dni robocze w godzinach 6.30 – 16.30.

Chcecie wiedzieć więcej o projekcie ? 

Zapraszamy na stronę internetową Leśnego Projektu Edukacyjnego W Listowiu.
A tutaj znajdą Państwo ich Facebooka.

Na zdjęciu możecie zobaczyć Anete Górską, koordynatorkę projektu na tle miejsca w którym ma powstać Leśne Przedszkole.

  
drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry