Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Młodzież w akcji, czyli realizacja projektów regarntingowych

Aktualności » Młodzież w akcji, czyli realizacja projektów regarntingowych

2017-11-29 18:18

Akcja bookcrossingu, reaktywacja szkolnego radiowęzła oraz festiwal sportów wszelakich - to kilka z działań, które podejmuje ełcka młodzież ramach realizacji tegorocznych inicjatyw młodzieżowych. Zobaczcie, co jeszcze wymyślili  oraz włączcie się w ich działania.

 

Książki żyją … i wędrują!

W ramach tego projektu grupa młodzieży z ełckiego ekonomiaka zorganizowała akcję bookcrossingu, podczas której w bibliotece szkolnej w Zespole Szkół Nr 5 zbierane są książki, które następnie umieszczone zostaną w budce na terenie szkoły. W ten sposób każdy, kto będzie chciał pozbyć się z domu zalegających na półkach książek, będzie mógł skorzystać z możliwości oddania jej do budki bookcrossingowej.

Jeśli posiadacie w domu niepotrzebne książki, które zalegają na waszych regałach - zapraszamy do oddania ich w akcji ełckiej młodzieży. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na fanpage projektu.

 

Ekonomiak na odsłuchu, czyli reaktywacja szkolengo radiowęzła

Czy grupa kilku młodych osób może reaktywować niedziałający od kilkunastu lat szkolny radiowęzeł? Nie mają co do tego wątpliwości uczniowie jednej z klas ełckiego ekonomiaka, którzy w ramach projektu dofinansowanego z Urzędu Miasta Ełku postanowili tchnąć życie w mury swojej szkoły i pod okiem nauczyciela informatyki pracują nad uruchomieniem szkolnego radiowęzła. Dopełnieniem działań są zajęcia dla młodzieży z zakresu instalacji i programowania oraz radzenia sobie ze stresem podczas nadawania komunikatów, a także prowadzenie autorskich audycji podczas długich przerw w zajęciach lekcyjnych.

Poczynania grupy można śledzić na prężnie działającym fanpage grupy Studio29.

 

Gildia komiksiarzy

Co można zrobić z pasją do komiksów oraz niemałym zacięciem społecznym? Odpowiedzi na to pytanie nie musieli długo szukać uczniowie jednej z klas Zespołu Szkół Nr 5, którzy przygotowali projekt łączący obie te rzeczy. Postanowili oni zarazić swoją pasją dotyczącą komiksów dzieci z Fundacji „Otulony w nadzieję” poprzez m.in. zorganizowanie dla nich warsztatów literacko-plastycznych oraz stworzenie ulotki o różnorodności komiksów. Ponadto w ramach projektu stworzony zostanie specjalny księgozbiór otwarty dla wszystkich mieszkańców Ełku, w którym znajdą się zakupione kolekcje komiksów. Ostatnim działaniem projektowym będzie wystawa „Wiem, co czytać jesienią” .

Zapraszamy do kontaktu z liderem projektu i włączenia się w działania grupy Karoliną Szymczyk: szymczykpl75@gmail.com.

 

Społeczne kampanie reklamowe

W ramach tego projektu zawiązały się trzy grupy młodzieży, które stworzyły projekty kampanii reklamowych dotykających problemów współczesnego świata, zaproponowanych przez młodych ludzi: hospitalizacji dzieci, nałogów oraz bezdomnych czworonogów. Grupy konkurują ze sobą o to, która kampania wygra i tym samym dostanie możliwość realizacji. Zapraszamy do zagłosowania na najciekawszy według Was temat kampanii, szczegóły całego projektu znajdziecie na jego fanpagu.

 

Festiwal Sportów Wszelakich

Co może trenować młodzież? Jak zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu? Grupa zapaleńców sportowych o nazwie „Szalona piątka” postanowiła zorganizować cykl treningów sportowych dla młodzieży i dorosłych z Ełku, na których pokazują różnorodne oblicza aktywności ruchowej. I tak w ramach projektu można wziąć udział w treningu judo, zumby, crossfit oraz gimnastyki i akrobatyki.

Najbliższe zajęcia z judo odbędą się 7 grudnia w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 5 w Ełku, poprowadzi je Małgorzata Skiera - mistrzyni Polski w judo, dziennikarka sportowa i trenerka.

Trening jest otwarty, mogą w nim wziąć wszyscy mieszkańcy Ełku. W sprawie szczegółów dotyczących spotkania prosimy o kontakt z liderem projektu Katarzyną Ferenc : kasia.ferenc@onet.pl.

 

Regranting 2017 realizowany jest w ramach projektu „Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja” współfinansowanego z budżetu Miasta Ełku. Operatorem konkursu jest Stowarzyszenie Adelfi

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry