Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa zaprasza do udziału w całkowicie bezpłatnych szkoleniach i doradztwie z zakresu pozyskiwania zamówień publicznych przez przedsiębiorstwa społeczne. Brak opłat za udział wynika z faktu, iż szkolenia i doradztwo są finansowane ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach EFS w ramach projektu pt. „Skutecznie pozyskujemy zamówienia publiczne”.
W ramach projektu zapewniamy Państwu BEZPŁATNIE: szkolenia w wymiarze 48 godzin, materiały szkoleniowe, doradztwo indywidualne, wyżywienie w trakcie szkoleń, a dla osób spoza miejsc realizacji szkoleń – noclegi i zwrot kosztów dojazdu na szkolenia! Szkolenia w odbywać się będą w Olsztynie. Nadzór nad projektem i szkoleniami pełni Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które jest Instytucją przyznającą środki na projekt.
Zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym szkoleniu, które pozwoli Państwu rozwinąć działalność przedsiębiorstwa, zdobyć nowych klientów i poszerzyć horyzonty. Szkolenie to jest odpowiedzią na szeroko zakrojoną w Polsce i Europie akcję zaangażowania w proces zamówień publicznych jak największej ilości tzw. przedsiębiorstw społecznych, którym dedykowane jest wsparcie poprzez szereg klauzul społecznych, które te przedsiębiorstwa uprzywilejowują w stosunku do innych wykonawców.
Zamawiający coraz chętniej stosują klauzule społeczne doceniając wyjątkową jakość świadczonych przez przedsiębiorstwa społeczne usług i ich szczególną rolę w życiu społecznym i gospodarczym. Aby proces ten mógł przynieść wymierne rezultaty tj. wzmocnić przedsiębiorstwa społeczne i dać im rzeczywistą możliwość konkurowania na rynku dostaw, usług czy nawet robót budowlanych, przedsiębiorstwa te muszą otworzyć się na te nowe możliwości i nauczyć skutecznie z nich korzystać.
Celem szkolenia jest przygotowanie Państwa do skutecznego brania udziału w przetargach i ich wygrywania. Podczas szkolenia nauczycie się Państwo w praktyce gdzie szukać zamówień odpowiadających profilowi Państwa działalności, jak czytać dokumenty przetargowe i składać profesjonalne oferty. Podczas szkolenia, a także po jego zakończeniu dzięki opiece profesjonalnych doradców, będziecie mogli Państwo całkowicie bezpiecznie brać udział w przetargach bez obawy niezrozumienia tego procesu czy trudności w przygotowaniu oferty. Szkolenie, które Państwu proponujemy to nie nauka teorii, ale przede wszystkim praktyka. Każde przedsiębiorstwo w nim uczestniczące zostanie potraktowane indywidualnie, a ćwiczenia zostaną dostosowane do profilu działalności i zapotrzebowania rynku. Głównym założeniem szkolenia jest przygotowanie Państwa do profesjonalnego i zgodnego z obowiązującymi przepisami sporządzenia konkurencyjnej oferty przetargowej. Uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę w zakresie:
Forma warsztatowa zajęć pozwoli na analizę rzeczywistych przykładów, wspólne rozwiązywanie sytuacji budzących wątpliwości oraz wymianę doświadczeń. Szkolenie ma stanowić kompendium aktualnie obowiązujących przepisów Prawa Zamówień Publicznych oraz praktyki, która wynika z doświadczenia, doktryny i orzecznictwa. Zajęcia będą prowadzone metodą warsztatową opartą na aktywizacji uczestników szkolenia poprzez pracę w małych grupach, dyskusje na forum grupy oraz ćwiczenia, studia przypadków, pracę indywidualną, symulacje i mini- wykłady z omówieniem przykładów z życia i prezentacją multimedialną. Przedmiotem zajęć są realne trudności uwzględniające specyfikę danej branży oraz potrzeby i możliwości osób biorących udział w warsztatach. Uczestnicy będą uczyć się poprzez doświadczenie, ćwiczyć różne sytuacje, będą mieli także możliwość konsultacji indywidualnych. Nauka poprzez kreatywność, elastyczność i osobiste doświadczenia jest najskuteczniejszą formą zdobywania nowych umiejętności.
PROGRAM SZKOLENIA (48 GODZIN)
Poniżej przedstawiony program szkolenia obejmujący kluczowe zagadnienia związane z procesem udzielania zamówień publicznych, który zostanie uzupełniony w trakcie szkolenia o zagadnienia dedykowane konkretnym uczestnikom szkolenia w zależności od ich potrzeb i profilu działalności przedsiębiorstwa.
Szkolenie obejmuje następujące bloki tematyczne:
WYKŁADOWCY
Wyjątkowość proponowanego szkolenia polega także na tym, że wykładowcami będą praktycy z długoletnim stażem, na co dzień zajmujący się udzielaniem zamówień publicznych, zatrudnieni w jednostce samorządu terytorialnego.
ORGANIZACJA SZKOLEŃ
Dokładne terminy szkoleń zostaną przedstawione Państwu po weryfikacji otrzymanych od Państwa zgłoszeń. Będziemy starali się dostosować je, w miarę możliwości do Państwa oczekiwań. Terminy szkoleń będą podawane na naszej stronie internetowej www.federacjafosa.pl. W momencie zgłaszania się do projektu prosimy o weryfikację terminów szkoleń na podanej stronie lub wskazanie w formularzu preferowanych przez Państwa terminów.
W pierwszej kolejności przyjmiemy do projektu przedsiębiorstwa społeczne zgłaszające uczestników na szkolenia w miesiącach październik/listopad 2017 roku. Kolejne grupy szkoleniowe uruchomimy w listopadzie/grudniu 2017 roku. Możliwe będą szkolenia również w terminach późniejszych, ale będzie to zależne od dostępności miejsc na szkolenia (na każde województwo przypada ściśle określona liczba miejsc).
WARUNKI UDZIAŁU
Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa ul. Linki 3/4; 10-535 Olsztyn e-mail: m.soroka@federacjafosa.pl
I faza rekrutacji – 30 września 2017 roku II faza (w razie wolnych miejsc) – 31 października 2017 roku III faza (w razie wolnych miejsc) – 30 listopada 2017 IV faza – w miarę dostępności miejsc – 31 grudnia 2017 roku
Szkolenia w zależności od preferencji i dostępności terminów odbywać się będą od października 2017 roku do lutego 2018 roku. Tym samym Przedsiębiorstwo zgłaszające się w I fazie może zaproponować szkolenie w późniejszym terminie. Dostępność miejsc będzie w takiej sytuacji potwierdzana przez Federację FOSa.
Ośrodek Wsparcia
Ekonomii Społecznej w Ełku
ul. Małeckich 3 lok. 24 (III piętro),
19-300 Ełk
tel. 87/737 78 45
e-mail: owes@adelfi.pl