• Targes.pl
  • KONKURSY DLA EŁCKICH NGO 2018
  • SEJM PRZYJĄŁ ZMIANY W USTAWIE O SPÓŁDZIELNIACH SOCJALNYCH
  • KALENDARZ DZIAŁAŃ ECO STACJA W 2018 ROKU
Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Przegląd inicjatyw młodzieżowych

Aktualności » Przegląd inicjatyw młodzieżowych

2017-07-11 11:34

Warsztaty kulinarne, turnieje gier planszowych, czy tropienie wydarzeń kulturalnych - to tylko kilka pomysłów grup młodzieżowych na wakacyjne działania na rzecz swoich społeczności lokalnych. Zapraszamy do przeglądu inicjatyw realizowanych w ramach programu "Regranting młodzieżowy Powiatu Ełckiego". 

Projekt „Aktywne wakacje” realizowany przez grupę nieformalną Kabaret Szpak
Młodzież realizująca projekt chce urozmaicić letni czas mieszkańcom Stradun - tym młodszym i starszym - poprzez organizację cyklu zajęć o różnej tematyce. Będzie można puścić wodze wyobraźni podczas zabawy z filcem i masą solną, poczuć się jak Masterchef na warsztatach kulinarnych czy zabawić się w Indianę Jonesa podczas gier terenowych. Projekt podsumuje wspólne ognisko dla wszystkich mieszkańców Stradun.
Realizację projektu wesprze Stowarzyszenie Mazurskie Krajobrazy Kultury oraz Dom Kultury w Stradunach.

Projekt „Wakacje z planszówkami” realizowany przez grupę nieformalną Młodzież z Regla
Młodzież ze wsi Regiel postanowiła zorganizować lato z planszówkami, w ramach którego raz w tygodniu odbywać się będą spotkania w świetlicy wiejskiej. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ gry będą dopasowane do wieku i zainteresowań uczestników zajęć. Do wspólnie spędzonego czasu zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy Regla.
Realizację projektu wesprze Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Regla oraz świetlica wiejska w Reglu.

Projekt „Wakacje ze sztuką - decoupage” realizowany przez grupę nieformalną Plastyczne dziewczyny
Projekt powstał z inicjatywy dziewcząt - mieszkanek Nowej Wsi Ełckiej, zainteresowanych sztuką decoupage. Teraz swoje marzenia o pracy tą metodą przekłuwać będą w realne warsztaty, które odbywać się będą cyklicznie podczas wakacji. Do udziału w nich zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy Nowej Wsi Ełckiej, zaś zakończenie projektu uświetni wystawa prac wykonanych przez uczestników zajęć.
Realizację projektu wesprze Stowarzyszenie Mazurskie Krajobrazy Kultury oraz Centrum Kultury Gminy Ełk filia w Nowej Wsi Ełckiej.

Projekt „Wesołe wakacje” realizowany przez grupę nieformalną Plastyczne dziewczyny
Kolejny projekt powstały z inicjatywy Plastycznych dziewczyn, które oprócz warsztatów decoupae zorganizują w Nowej Wsi Ełckiej również cykliczne spotkania z grami planszowymi. Ich projekt jest odpowiedzią na zbyt duży wpływ nowych technologii na życie młodych ludzi. Poprzez organizację seansów gier, dziewczęta chciałyby „oderwać” nieco swoich rówieśników od świata wirtualnego, aby być razem tu i teraz. W spotkaniach będą mogły wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy Nowej Wsi Ełckiej.
Realizację projektu wesprze Stowarzyszenie Mazurskie Krajobrazy Kultury oraz Centrum Kultury Gminy Ełk filia w Nowej Wsi Ełckiej.

Projekt „Na tropie nowinek” realizowany przez grupę nieformalną Orły w ataku
Grupa orłów z trzech miejscowości: Lepaki Wielkie, Straduny i Woszczele, zabawi się w tropicieli wakacyjnych atrakcji kulturalnych. Zwracając uwagę na słabe docieranie informacji o wydarzeniach otwartych do ich miejscowości, postanowili wcielić się w rolę informatorów kulturalnych. W ramach projektu docierać będą z promocją o wydarzeniach organizowanych na terenie powiatu ełckiego do mieszkańców miejscowości: Lepaki Wielkie, Straduny, Woszczele. Ponadto zorganizują wycieczki rowerowe oraz ognisko na zakończenie projektu.
Realizację projektu wesprze Fundacja Ranczo.

 

Projekt „Regranting młodzieżowy Powiatu Ełckiego” realizowany jest przez Stowarzyszenie Adelfi, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry