Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Rozmawiajmy

Aktualności » Rozmawiajmy

2014-07-08 11:47

W poniedziałek 30 czerwca w Urzędzie Miasta Ełku odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Ełk konsultuje!” realizowany przez Stowarzyszenie Adelfi w partnerstwie z Urzędem Miasta Ełku oraz Starostwem Powiatowym w Ełku.

Konferencja

Podczas konferencji wszyscy ci, których interesuje tematyka aktywności obywatelskiej, zaangażowania w lokalne sprawy, uczestniczenia w procesie decyzyjnym i podnoszenia poziomu dialogu mieszkańców z przedstawicielami samorządu, mogli posłuchać o tym czym są i czemu służą konsultacje społeczne, jakie są innowacyjne metody przeprowadzania konsultacji i co będziemy mogli zmienić w naszym mieście i powiecie dzięki realizacji projektu. Prelegenci, goście z Olsztyna i z Białegostoku, opowiedzieli jak przeprowadza się konsultacje w ich miastach, podzielili się dobrymi praktykami i sukcesami w angażowaniu mieszkańców w procesy partycypacyjne.

Co przed nami?

Projekt „Ełk konsultuje!” to szansa na poprawę zaangażowania mieszkańców Ełku i całego powiatu ełckiego w lokalną rzeczywistość. Chcemy przekonać zarówno urzędników, jak i pozostałych mieszkańców, że warto ze sobą rozmawiać, dzielić się poglądami, szukać przestrzeni do współpracy, pytać o zdanie.

W ramach projektu odbędą się szkolenia ogólne oraz specjalistyczne mające na celu podniesienie wiedzy z zakresu konsultacji społecznych, powstanie regulamin, procedury i narzędzia do przeprowadzania konsultacji społecznych oraz narzędzie do monitoringu i ewaluacji – oceny efektywności organizowanych konsultacji. Powstanie również strona internetowa służąca konsultacjom, pozwalająca na swobodne wyrażanie zdania mieszkańcom, poprawiająca komunikację między urzędami a lokalną społecznością. Realizację projektu zwieńczy przeprowadzenie modelowych konsultacji społecznych.

Już teraz serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do zespołu zadaniowego, który od sierpnia będzie pracował nad regulaminem konsultacji, koncepcją strony internetowej oraz wypracowaniem rekomendacji do stworzenia narzędzia do monitoringu i ewaluacji – nr tel: 87/737 78 45, mail: malgorzata.zajac@adelfi.pl

Projekt „Ełk konsultuje!” jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2020 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry