Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Rozmowy zamiejscowe w Ełku

Aktualności » Rozmowy zamiejscowe w Ełku

2018-06-19 14:39

Wraz z początkiem wakacji kończy się faza przygotowawczo-badawcza projektu „Rozmowy zamiejscowe /  Ortsgespräche“. Po inspirujących warsztatach podczas NieKongresu Animatorów Kultury oraz warsztatach z Teatrem Sztuk w Jaworznie Instytut Goethego zaprasza na ostatnie spotkanie przed ogłoszeniem naboru na polsko-niemieckie projekty kulturalne oparte na dźwiękach realizowane w miastach średniej wielkości w Polsce. Już 26 czerwca w Ełku odbędzie się spotkanie w ramach "Rozmów zamiejscowych", którego partnerem jest Stowarzyszenie Adelfi.

Spotykamy się, by wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie, co to znaczy, że w średniej wielkości miastach żyje się i tworzy kulturę inaczej? Wcale nie trudniej, wcale nie łatwiej, ale po prostu inaczej. I dlaczego wszyscy mówią, że średniej wielkości miasta bywają specyficzne? Czy to rodzaj wymówki? Nasz projekt wynika nie tylko z ciekawości średniej wielkości miast, ale kieruje się także chęcią zrealizowania jednego z pięciu projektów kulturalnych opartych na dźwiękach. Chcemy, aby były to projekty dotykające istoty specyfiki danego miasta, angażujące lokalną społeczność do działania i pozwalające na wymianę doświadczeń z innymi środowiskami i miastami. Dlatego ważne jest dla nas, aby wspólnie stworzyć takie kryteria współpracy, które mogą wyzwolić lokalny potencjał inaczej niż dotychczas.

Spotkanie odbędzie się 26 czerwca (wtorek) w godzinach 12.00 - 17.00 w kamienicy pozarządowej przy ul. Małeckich 3/36. Rozmowy zamiejscowe poprowadzi Artur Celiński, kurator projektu, twórca programu DNA Miasta i autor Magazynu Miasta.


W związku z tym, że liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona, prosimy o rejestrowanie się pod adresem: konrad.szpindler@goethe.de

Nasze spotkanie kierujemy przede wszystkim do tych, którzy żyją i prowadzą działalność kulturalną w średniej wielkości mieście, chcieliby wspólnie z nami realizować swoje projekty kulturalne oraz są ciekawi innych miast i chcieliby poznać ich specyfikę.

Rejestracja trwa do 22.06.2018 r.

Organizator zwraca koszty podróży.

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie ADELFI.

drukuj

kontakt

Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej STACJA
oraz Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja 

ul. Małeckich 3 lok. 1, 
19-300 Ełk 
tel. 87 737 74 82
e-mail: stacja@adelfi.pl

drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2018 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry