Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Rozwiń swoją społeczność

Aktualności » Rozwiń swoją społeczność

2014-08-13 12:27

Zapraszamy do udziału w warsztatach dla nowopowstałych organizacji pozarządowych, NGO z małych miejscowości i wsi oraz społecznych liderów. Warsztaty organizowane są w ramach projektu realizowanego przez Fundację Kreatywnego Rozwoju z Olsztyna i mają na celu wsparcie osób chcących działać aktywnie i kreować zmiany w lokalnych społecznościach.

Informacje ze strony Fundacji ( http://wyrazsiebie.org/index.php/aktualnosci-czytaj/items/witamy-na-stronie-fundacji-kreatywnego-rozwoju.html ):

Dla kogo jest projekt?

Zapraszamy osoby pełnoletnie z energią i chęcią do aktywności w swoich lokalnych środowiskach, które są:

   - zaangażowane w młodych organizacjach

   - lub działają w organizacjach w małych miejscowościach lub na obszarach wiejskich

   - lub są aktywistami, którzy chętnie założą nową organizację w swojej społeczności.

Zapraszamy do udziału po 2 osoby z każdej organizacji, gdyż uważamy, że wprowadzanie w życie znanych metod jest łatwiejsze w grupie, a nie samemu.

Co oferujemy:

   Bezpłatny nocleg i pełne wyżywienie

   Materiały szkoleniowe

   Wykwalifikowanych trenerów

   Cykl trzech kilkudniowych szkoleń prowadzonych warsztatowo w formie edukacji pozaformalnej, która w sposób interaktywny i dynamiczny wprowadzi Cię do świata ngo.

Treści na szkoleniach:

„Lider organizacji” (22-24.08.2014)

Tematem szkolenia będzie liderowanie w organizacji, czyli uczestnicy przyjrzą się sobie, swoim mocnym stronom, potencjale jaki mają jako liderzy, możliwościach, strefach do udoskonalenia

„ Sprawna grupa- sprawna organizacja” (przełom września/października)

Głównym zakresem szkolenia będzie funkcjonowanie grupy (procesy grupowe, role grupowe, formy wspólnego podejmowania decyzji, konstruktywne rozwiązywanie konfliktów), zarządzanie nią oraz formalne funkcjonowanie organizacji pozarządowej (daty, o których trzeba pamiętać, dokumenty, które trzeba składać…)

„Partnerstwo w środowisku lokalnym” (połowa listopada)

Głównym tematem będzie funkcjonowanie organizacji pozarządowej w środowisku lokalnym (analiza środowiska, partnerstwa lokalne, współpraca z samorządem lokalnym…) oraz (z racji, iż będzie to ostatnie spotkanie uczestników) chcemy dać im przestrzeń do zastanowienia się i wstępnego zaplanowania możliwości wspólnych realizacji przedsięwzięć w gronie organizacji biorących udział w projekcie.

Chcesz wziąć udział w projekcie? Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij na adres a.stawisinska@wyrazsiebie.org. Więcej informacji otrzymasz u koordynatora projektu Angeliki Stawisińskiej pod nr tel. 503 612 387. Termin zgłoszeń upływa 18.08.2014r.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2021 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry