• Targes.pl
  • KONKURSY DLA EŁCKICH NGO 2018
  • SEJM PRZYJĄŁ ZMIANY W USTAWIE O SPÓŁDZIELNIACH SOCJALNYCH
  • KALENDARZ DZIAŁAŃ ECO STACJA W 2018 ROKU
Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Seminarium tematyczne "Księgowość i finanse w NGO oraz innych podmiotach ekonomii społecznej"

Aktualności » Seminarium tematyczne "Księgowość i finanse w NGO oraz innych podmiotach ekonomii społecznej"

2017-11-14 13:18

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi serdecznie zaprasza na bezpłatne seminarium tematyczne pt. "Księgowość i finanse w NGO oraz innych podmiotach ekonomii społecznej", które odbędzie się 22 listopada w siedzibie Piskiego Zakładu Aktywności Zawodowej "Wieża", ul. Gdańska 11, Pisz. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.30.

Jednym z podstawowych obowiązków organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów ekonomii społecznej jest prowadzenie księgowości zgodnie z przepisami. Sprawozdania finansowe, właściwie opisywane faktury, dobrze rozliczane dotacje to spore wyzwanie. Należy pamiętać, że finanse w PES to dość specyficzny obszar i nie każde biuro rachunkowe rozliczające na ogół głównie jednoosobowe działalności gospodarcze czy spółki, będzie potrafiło prawidłowo prowadzić księgowość organizacji pozarządowej. A za wszystkie błędy odpowiada zarząd podmiotu. W związku z tym wiedza z tego zakresu jest ważna nie tylko dla osób bezpośrednio zajmujących się rozliczeniami finansowymi naszej organizacji, ale też dla członków zarządu.

Seminarium rozpocznie się o 14.30 rejestracją i obiadem. W programie spotkania m.in.: Jak ważne są finanse w PES i PS? Podstawowe zasady prowadzenia finansów w PES i PS, akty prawne i regulacje wewnętrzne. Dotacje na działania PES i PS, ich ujęcie księgowe, rozliczanie.

Bezpłatne seminarium, mające formę specjalistycznego wykładu, adresowane jest do grup/osób zainteresowanych tworzeniem podmiotów ekonomii społecznej, przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także do środowisk/społeczności przystępujących do realizacji inicjatyw na rzecz rozwoju ekonomii społecznej.

Chęć udziału w seminarium prosimy przesyłać na adres mailowy: malgorzata.zajac@adelfi.pl do dnia 21.11.2017r. Liczba miejsc ograniczona.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry