Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Spotkanie z Kubą Wandachowiczem

Aktualności » Spotkanie z Kubą Wandachowiczem

2019-10-14 22:27
Kuba Wandachowicz
– znany jest przede wszystkim z zespołu Cool Kids of Death, który szturmem zdobył polską scenę alterantywną. Na koncie mają trzy Fryderyki, MTV European Awards, oraz nominację do  Nadzieja 2002 Roku – w plebiscycie czytelników magazynu muzycznego "Tylko Rock".Swój wkład ma również w projekcie Doroty Masłowskiej (laureatki nagrody Nike)- Mister D. Wystąpili w nim również Michał Piróg, Ania Rubik, czy Krzysztof Skonieczny.


Obecnie Wandachowicz związany jest z zespołami NOT i TRYP, o których więcej opowiemy podczas spotkania.
 
Ostatnie lata jego działalności to działania przy  legendarnym klubie DOM, któy prowadzi Spółdzielnia Socjalna Ogniwo, której  jest współzałożycielem. Razem z DOM-ową  ekipą Wandachowicz zostawił  mocną rysę na łódzkiej scenie  alternatywnej. To oni właśnie zorganizowali unikatowy fesitwal - DomOFFon. Impreza ta mocno wpisała się w klimat Łodzi i ściągnęła do niej takich  artystów jak np. postpunkowa grupa The Fall, Taco Hemingway,  zyskująca dziś na popularności formacja Syny, Ukryte Zalety Systemu, czy Nagrobki. Zdobyli również Łódzki laur „Plaster Kultury”.

Wandachowicz to również współautor „Manifest Wolnej Kultury Łodzi” w którym artyści podsuwają rozwiązania, dzięki którym miejska kultura miałaby funkcjonować lepiej.
https://www.petycjeonline.com/manifest_wolnej_kultury_odzi

Spotkanie z Wandachowiczem już w piątek 25.10.2019r. o godzinie 17:00
Po wszystkim zapraszamy na wspólne Jam Session.

Spotkanie to kolejne wydarzenie z serii Warsztatów z Ekonomią Społeczną realizowanych przez Stowarzyszenie Adelfi. Serdecznie zapraszamy.

Ilość miejsc ograniczona. Wstęp jedynie przy wcześniejszym wysłaniu formularza zgłoszeniowego.


drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2020 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry