Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

spotkanie Zespołu d.s. Ekonomii Społecznej powiatu węgorzewskiego

Aktualności » spotkanie Zespołu d.s. Ekonomii Społecznej powiatu węgorzewskiego

2019-08-22 09:44

Działania przedsiębiorczości społecznej moąg być świetnym wsparciem dla samorządu. Dlaczego?

Między innymi dlatego, że moą zlecać dla nich swoje usługi i realizować partnerskie projekty, a przy okazji dawać zatrudnienie dla bezrobotnych i długotrwale wykluczonych. Dlatego, że organizacje pozarządowe mają możliwość uniezależnić się od dotacji zewnętrznych, czy po prostu zarabiać na swoich usługach. Ekonomia Społeczna świetnie uzupełnia sektor prywatny i publiczny.

 Doskonale o tym wiedzą w Powiecie Węgorzewskim, bo od dłuższego czasu działa tam specjalny zespół składający się z aktywnych samorządowców i działaczy. Dba on o odpowiedni klimat do rozwoju przedsiębiorstw społecznych w tym regionie. Niezmiernie przyjemnie nam poinformować, że na najbliższym piątkowym zespole obecna będzie również Pani Wiesława Przybysz - Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie. Rozmawiać na nim będziemy o stanie rozwoju usług społecznych w powiecie węgorzewskim, czy perspektywie finansowej na lata 2021–2027 w obszarze włączenia społecznego. Posiedzenie Zespołu odbędzie się 23 sierpnia w sali konferencyjnej nr 32 Starostwa Powiatowego w Węgorzewie o godzinie 10:00.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o potwierdzenie swojej obecności na spotkaniu na email teresa.piatek@adelfi.pl , lub o kontakt z Inkubatorem Przedsiębiorczości Społecznej w Giżycku - 501 034 786.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2021 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry