Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Targi EKOnomii społecznej już 13 września!

Aktualności » Targi EKOnomii społecznej już 13 września!

2020-09-03 13:41

Kup zdrową żywność prosto od lokalnego producenta
– przyjdź na Targi EKOnomii Społecznej.
Po raz drugi, jako Stowarzyszenie Adelfi, zapraszamy Was na Targi Ekonomii Społecznej, na których kupicie ekologiczne produkty w najkrótszym możliwym łańcuchów dostaw – czyli bezpośrednio od lokalnych producentów.

Co to oznacza?
To, że produkty, które znajdziecie na targach, będą świeże, smaczne i co najważniejsze – zdrowe. Dzieje się tak, ponieważ nie pokonują one dalekich odległości, nie przechodzą przez dziesiątki pośredników, nie potrzebują konserwantów, tylko trafiają bezpośrednio w Wasze ręce.
Zalet kupowania żywności regionalnej jest wiele, a dodatkowo dzięki temu wspieramy lokalnych dostawców i w ten sposób rośnie zapotrzebowanie na konkretne towary. Wzrasta więc produkcja, na rynku pojawia się coraz więcej świeżej żywności pochodzącej z regionu.
 
Jako Stowarzyszenie Adelfi już od kilku lat prowadzimy Ośrodek Wsparcie Ekonomii Społecznej, który wspiera lokalne inicjatywy i prowadzi do powstawania przedsiębiorstw społecznych. Będziecie mieli okazję również poznać te wspaniałe inicjatywy, zakupić ich produkty oraz dowiedzieć się, czym jest ekonomia społeczna i dlaczego warto ją tworzyć i wspierać.
 
Tak jak w roku ubiegłym, Targi to nie tylko zakupy ekologicznych produktów, ale przede wszystkim spotkanie wszystkich, którym ekologia i zdrowy tryb życia leży na sercu. Dlatego wydzieliliśmy strefę chiliout z regionalną kawą prosto z rikszy od @Fundacja innowacja oraz prelekcje i warsztaty, w których będzie można dowiedzieć się więcej o ekonomii społecznej i jak ona wpływa na rozwój regionu.
 
Będziecie mogli również poznać i dowiedzieć się jak działają kooperatywy spożywcze na przykładzie @inicjatywa łącznik, która jest współorganizatorem Targów. @Inicjatywa Łącznik od prawie roku dostarcza mieszkańcom naszego miasta żywność prosto od lokalnych wytwórców i rolników, edukując przy tym i wzbogacając lokalny rynek w ciekawe wydarzenia – między innym w Koło Gospodyń Miejskich lub w Ogród Społeczny.
 
Zapraszamy 13 września w godzinach od 8:00 do 14:00 na Plac Jana Pawła II w Ełku.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2020 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry