Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Tczewscy Kurierzy Rowerowi

Aktualności » Tczewscy Kurierzy Rowerowi

2018-02-12 14:05
„Pomysł powstawał i rozwijał się przez prawie rok” – mówi Paulina Kremer, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia. „Z jednej strony zauważyliśmy zapotrzebowanie na rynku – brak lokalnego operatora pocztowego nastawionego na szybkie, skuteczne i proste doręczanie przesyłek miejskich. Kolejnym aspektem jest potrzeba stworzenia ciekawych miejsc pracy dla młodych ludzi - opartych o pasję, pracę w zespole, uwzględniających różne, także specyficzne potrzeby pracowników (zatrudnienie u nas znajdują między innymi osoby z niepełnosprawnością)”.

Tczewscy Kurierzy Rowerowi to przedsiębiorstwo społeczne łączące cele biznesowe z celami społecznymi. „Tworzymy miejsca pracy z treningiem dla młodych oddalonych od rynku pracy i edukacji. Inwestujemy wypracowane nadwyżki zysku w tworzenie nowych rozwiązań użytecznych społecznie. Tworzymy zielone miejsca pracy – jesteśmy przedsiębiorcami i pracodawcami, więc chcemy wpływać na nasze środowisko w zrównoważony sposób. Włączamy się w politykę miejską związaną z ruchem rowerowym – jesteśmy parterem kampanii, akcji i działań społecznych w mieście” – dodaje Maksymilian Flemming, jeden z kurierów rowerowych.

Kurierzy rozpoczęli działalność dzięki dofinansowaniu na start (25 000 zł) w ramach Funduszu Inicjowania Rozwoju – konkursie grantowym realizowanym przez Fundację Up Foundation. Dodatkowo dzięki współpracy z Urzędem Miasta otrzymali miejsce na biuro w Inkubatorze Przedsiębiorczości – Domu Przedsiębiorcy.

Tczewscy Kurierzy Rowerowi są lokalnym operatorem pocztowym widniejącym w rejestrze Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Oferują przesyłki pocztowe na terenie Tczewa i w promieniu 10 km od jego granic administracyjnych. W ofercie znajdują się także usługi kurierskie – skierowane do klientów instytucjonalnych oraz indywidualnych. Przewożą dokumenty, umowy, przesyłki, paczki, projekty budowlane, tłumaczenia, księgi i dokumenty rachunkowe, materiały promocyjne, ulotki, wizytówki i plakaty, laptopy i karty pamięci a także: kwiaty, prezenty i upominki, zakupy oraz wiele innych. „W Tłusty Czwartek we współpracy z jedną z piekarni rozwoziliśmy do mieszkańców Tczewa pączki, a za chwilę ruszamy z promocyjną ofertą dla biur rachunkowych i pracodawców polegająca na dostarczaniu PIT-ów na terenie Tczewa i okolic” – mówi Maksymilian Flemming.

Żródło: ngo.pl, LINK

Zdjęcie: Facebook.com, Tczewscy Kurierzy Rowerowi

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry