Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Twoje Miasto w Twoich Rękach - zapraszamy na konsultacje

Aktualności » Twoje Miasto w Twoich Rękach - zapraszamy na konsultacje

2014-11-12 13:27

Czego brakuje w centrum Ełku? Co można zrobić by żyło się w nim lepiej? Jakich zmian potrzebujemy, co nas niepokoi, co stanowi problem? Porozmawiajmy o naszej przestrzeni – razem dla zmian. Urząd Miasta Ełku wraz ze Stowarzyszeniem Adelfi serdecznie zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące obszaru śródmieścia (konsultowany dokument to Program Rewitalizacji Ełku do roku 2020). Zapraszamy na spotkanie do Miejskiej Biblioteki Publicznej 18 listopada na godzinę 16.00.

Dlaczego warto przyjść?

Bardzo często konsultacje społeczne polegają na konsultowaniu gotowego już dokumentu, co znacznie obniża możliwości zmian opracowanych przez samorząd rozwiązań. Tym razem konsultacje rozpoczynają się już na poziomie tworzenia diagnozy, dzięki czemu mogą mieć Państwo realny wpływ na to, co w najbliższych latach będzie się działo na terenie śródmieścia.

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, bezrobociu, infrastrukturze; o naszych pomysłach na rozwój, na przyszłość centrum Ełku.

Temat ten jest istotny zarówno dla mieszkańców centrum Ełku, jak i lokalnych przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, związków wyznaniowych i kościołów, instytucji kultury, wspólnot  i  spółdzielni mieszkaniowych oraz instytucji działających w obszarze integracji i pomocy społecznej. To w nawiązaniu do Programu Rewitalizacji będzie można starać się o dofinansowanie projektów w ramach nowej unijnej perspektywy finansowej.

Osoba do kontaktu: Małgorzata Zając, tel. 87/ 737 78 45, mail: malgorzata.zajac@adelfi.pl

Śródmieście to teren obejmujący ulice: Armii Krajowej, Chopina, Dąbrowskiego, Konopnickiej, Kościuszki, Magazynową, Mickiewicza, Orzeszkową, Słowackiego, Wawelską, Wojska Polskiego, 3-go Maja.

Konsultacje odbędą się w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Adelfi wraz z Urzędem Miasta Ełku i Starostwem Powiatowym w Ełku projektu "Ełk konsultuje!" współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2021 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry