Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

W Ełku też Mamy Prawo Wiedzieć. Wolontariusz poszukiwany.

Aktualności » W Ełku też Mamy Prawo Wiedzieć. Wolontariusz poszukiwany.

2014-10-09 15:22

Jeśli ktoś z Was chciałby zdobyć doświadczenie w prowadzeniu strony będącej częścią dużego, ogólnopolskiego projektu, jeśli do tego posiada zacięcie detektywa, jest dociekliwy i zainteresowany pracą samorządu, a dobro publiczne nie jest mu obojętne, to w proponowanym przez nas zajęciu będzie mógł się w pełni realizować.

O co chodzi?

Stowarzyszenie Adelfi zdecydowało się wziąć udział w ogólnopolskiej akcji monitorowania pracy radnych. Polega to na prowadzeniu ełckiej strony „Mam Prawo Wiedzieć”. Serwis będzie opierał się na dokumentach wypracowanych przez Radę Miasta, zarówno tych które pojawią się w ełckim Biuletynie Informacji Publicznej, jak i tych w Biuletynie niezamieszczanych, a także na informacjach uzyskanych od samych radnych.

Serwisy „Mam Prawo Wiedzieć” mają na celu prezentowanie poglądów, kariery politycznej i zawodowej, aktywności społecznej, obietnic wyborczych, przebiegu głosowań podczas sesji Rady, itd., itp. osób pełniących funkcje publiczne. Poszukujemy wolontariusza - osoby, która pomoże nam taki serwis prowadzić, tj. zbierać i uzupełniać informacje na stronie.

Zależy nam na propagowaniu transparentności i jawności działań radnych, na dążeniu do świadomego wybierania naszych reprezentantów, na wzmacnianiu demokratycznych mechanizmów.

A zatem

jeżeli masz trochę wolnego czasu i chciałbyś/chciałabyś zaangażować się w coś nowego i ciekawego, jeśli uważasz, że mamy prawo wiedzieć, zapraszamy do siedziby Stowarzyszenia Adelfi przy ul. Dąbrowskiego 10 lok.2U lub do kontaktu mailowego: stowarzyszenie@adelfi.pl bądź telefonicznego: 87/737 78 45. Czekamy na Ciebie do 5 listopada.

Jak to wygląda? Przykładowe serwisy Mam Prawo Wiedzieć:

http://konin.mamprawowiedziec.pl/

http://kutno.mamprawowiedziec.pl/

http://mamprawowiedziec.pl/

 

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2020 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry