Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Wędrowne książki w Ełku

Aktualności » Wędrowne książki w Ełku

2018-05-16 08:19

W odpowiedzi na rosnące potrzeby zapewnienia atrakcyjnej oraz różnorodnej oferty czytelniczej ełckie stowarzyszenie „PLEJADA” pozyskało fundusze na realizację dwóch  grantów.

Na zadanie pt. „Ełk, tu czytam – wędrowne książki” Miasto Ełk przeznaczyło 3500 zł, a na zadanie pt. „Mobilny bibliokufer” Powiat Ełcki przyznał kwotę 3000 zł. Dzięki tym funduszom Stowarzyszenie „PLEJADA” zakupi około 200 książek, w tym kilkadziesiąt z dużym drukiem.

Stowarzyszenie „PLEJADA” działa przy Zespole Szkół nr 5 w Ełku, promując czytelnictwo inicjuje akcje czytelnicze oraz działa na rzecz środowiska lokalnego i rozwija współpracę międzypokoleniową.

„Mobilny bibliokufer” z książkami przeznaczonymi dla młodzieży ełckich szkół średnich będzie wędrował między bibliotekami – szczegóły wypożyczeń u bibliotekarzy szkolnych.

Książki zakupione w ramach zadania „Ełk, tu czytam – wędrowne książki” będą udostępnione ełckim seniorom w kilku punktach naszego miasta: początkowo w Klubie Seniora „Senior+” przy ul. Piłsudskiego 8, w kamienicy pozarządowej przy ul. Małeckich 3 podczas spotkań Stowarzyszenia Byłych Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Bakałarz” w Ełku oraz w siedzibie Stowarzyszenia „PLEJADA” w bibliotece ZS5 przy ul. Sikorskiego 5 w Ełku.

Równolegle młodzież z ZS5 prowadzi zbiórkę książek, które zostaną dostarczone do ełckich schronisk.

Wychodząc naprzeciw osobom, które mają problemy z poruszaniem się stowarzyszenie daje możliwość  telefonicznych zgłoszeń zapotrzebowania na dostarczenie książek do domu:  wolontariusze z ZS5 przyniosą pod wskazany adres zamówiony tytuł. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel.: 87 6102331 – prosić bibliotekę oraz na adres e-mail: biblioteka@zs5.elk.pl

Z ofertą książek dla seniorów i młodzieży można zapoznać się na stronach internetowych: www.bibliotekazs5elk.pl (w zakładce=>>Nowości) oraz: www.facebook.com/ekonomiakczyta.

Zachęcamy do pisania i przysyłania recenzji wypożyczanych od nas książek, które będą publikowane w Internecie i ułatwią wybór kolejnym czytelnikom.

Mamy nadzieję, że projekty wzbudzą zainteresowanie ełczan, a dostępność atrakcyjnej oferty wpłynie na zwiększenie czytelnictwa. Z pewnością w przyszłości Stowarzyszenie „PLEJADA” sięgnie po następne granty i będzie mogło proponować kolejne nowości.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry