• Targes.pl
  • KONKURSY DLA EŁCKICH NGO 2018
  • SEJM PRZYJĄŁ ZMIANY W USTAWIE O SPÓŁDZIELNIACH SOCJALNYCH
  • KALENDARZ DZIAŁAŃ ECO STACJA W 2018 ROKU
Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Wysłuchać głosu młodzieży, czyli podsumowanie I Forum Inicjatyw Młodzieżowych Powiatu Ełckiego

Aktualności » Wysłuchać głosu młodzieży, czyli podsumowanie I Forum Inicjatyw Młodzieżowych Powiatu Ełckiego

2017-09-29 14:52

21 września w Ełku odbyło się I Forum Inicjatyw Młodzieżowych Powiatu Ełckiego zorganizowane przez Stowarzyszenie Adelfi. Podczas forum podsumowany został projekt „Regranting młodzieżowy Powiatu Ełckiego”, a także przeprowadzono pierwsze rozmowy przybliżające nas do powstania lokalnej koalicja na rzecz młodzieży.

Miejsce Forum zostało wybrane nieprzypadkowo - Spółdzielnia Socjalna Warchlak Art. Pub w Ełku została bowiem założona przez piątkę młodych ludzi, którzy swoją działalność rozpoczynali od projektów realizowanych w ramach regrantingu.

Forum Inicjatyw Młodzieżowych rozpoczęło się w godzinach rannych - od 9.00 przedstawialiśmy uczniom ełckich szkół ponadgimnazjalnych możliwości wsparcia ich aktywności, czyli skierowane do nich programy.

Następnie w godzinach popołudniowych, już w nieco bardziej kameralnym gronie, rozpoczęliśmy podsumowanie inicjatyw realizowanych w okresie wakacyjnym przez młodzież z terenów wiejskich. Młodzi społecznicy opowiedzieli o swoich działaniach, podzieli się swoimi  sukcesami i trudnościami w realizacji inicjatyw. Swoją działalność społeczną przybliżył tez Michał Zadroga, który realizuje podobne inicjatywy w Ełku. Ponadto młodzież wzięła również udział w rozmowie na temat powołania lokalnej koalicji na rzecz młodzieży, dzieląc się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi jej działalności.

W Forum wzięło udział kilkadziesiąt osób, przede wszystkim młodzieży, z terenu powiatu ełckiego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji działających na rzecz młodzieży. Do Warchlak Art. Pub przybyła również pani Joanna Glezman, Pełnomocnik Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Co dalej z koalicją na rzecz młodzieży?

Pomimo tego, że projekt „Regranting młodzieżowy Powiatu Ełckiego” powoli dobiega końca (potrwa do końca października br.), to dopiero początek drogi związanej z zawiązaniem lokalnej kolacji na rzecz młodzieży. W najbliższym czasie  odbędzie się spotkanie osób i  organizacji, które zadeklarowały podczas Forum chęć jej utworzenia. Planujemy także cykl spotkań z włodarzami gmin powiatu ełckiego, w celu nakreślenia założeń koalicji oraz możliwości wsparcia młodzieży przez lokalne samorządy. O postępach w realizacji tego działania będziemy informować na bieżąco.

Projekt „Regranting młodzieżowy Powiatu Ełckiego” realizowany przez Stowarzyszenie Adelfi, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry