Subskrypcja

Banery

  

 

 

 

Z sercem na dłoni

Aktualności »  Z sercem na dłoni

2014-05-22 15:28

W niedzielę 11 maja podczas VI Ełckiej Majówki Pozarządowej prowadzona była zbiórka pieniędzy na badania małego Filipa Tadeusza Turowskiego. Dzięki wielkiemu sercu mieszkańców Ełku udało się zebrać 2 860,58 zł.

Filip ma 10 miesięcy i cierpi na bardzo poważną wadę układu moczowego, z powodu której od urodzenia ani razu normalnie się nie wysikał – robi to do tej pory przez cewnik lub specjalne połączenie skóry brzucha z pęcherzem. Na obecną chwilę możliwości leczenia Filipa w Polsce wyczerpały się, a dotychczasowe rozwiązania mają bardzo niekorzystny wpływ na jego nerki, które działają pod znacznym obciążeniem. Brak dalszego leczenia doprowadzi do ich niewydolności.

Filip ma szansę na powrót do zdrowia dzięki leczeniu w klinice Charite w Berlinie, jednakże wstępny koszt samych badań to 20 tyś zł, natomiast przewidywany koszt operacji, które zostaną zalecone po diagnostyce, to ok. 200tyś zł. Dla rodziców Filipa to zawrotna suma, dlatego też zwrócili się z prośbą o pomoc do Stowarzyszenia Adelfi. Stowarzyszenie, przy wsparciu wspaniałych ludzi z ełckich organizacji pozarządowych takich jak Stowarzyszenie Viking, zorganizowało w Parku Solidarności w czasie Ełckiej Majówki Pozarządowej zbiórkę funduszy na diagnostykę Filipa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali się gotowi do dzielenia dobrem, bezinteresowną pomocą, współczuciem. Takie sytuacje pokazują, że choć Ełk jest małym miastem, to jednak nie brakuje w nim ludzi z wielkim sercem.

Zbiórka przeprowadzona została zgodnie z pozwoleniem nr  O - OC.5311.02.2014 z dnia 7 maja br. wydanym przez Prezydenta Miasta Ełku. Stowarzyszenie nie poniosło wydatków związanych z organizacją zbiórki. Środki zebrane podczas zbiórki publicznej zostały zdeponowane na utworzonym subkoncie nr 89 1240 5745 1111 0000 5746 1858.

drukuj
drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2020 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry