Subskrypcja

Partnerzy
Banery

  

 

 

 

Żeglarskie warsztaty z ekonomią społeczną

Aktualności » Żeglarskie warsztaty z ekonomią społeczną

2018-08-07 12:32

Sierpniowe upały najlepiej spędzać w chłodnej bryzie, dlatego na kolejne warsztaty z ekonomią społeczną zapraszamy nad jezioro. Stowarzyszenie Sportowe Pasje przybliży nam żeglarstwo oraz inne sporty wodne w letnie popołudnie 17 sierpnia br.

Mazury są idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku na wodzie – mówi Ewa Daniszewska, prezeska organizacji - Chcemy, aby nasza działalność przyczyniła się do rozwoju żeglarstwa w naszym mieści i powiecie, aby stało się ono przystępną oraz osiągalną formą spędzania czasu dla każdego.

Uczestnicy, którzy połkną na zajęciach wodnego bakcyla będą mogli kontynuować żeglarską przygodę ze Sportowymi Pasjami indywidualnie, czarterując łódź lub przechodząc szkolenie do uprawnień żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego. W ubiegłym roku stowarzyszenie dołączyło do grona przedsiębiorstw społecznych rejestrując działalność gospodarczą. Pracownicy stowarzyszenia przygotowują również eventy oraz regaty żeglarskie – dla firm i innych grup, od początku działalności było ich ponad 50.

Ekonomia społeczna pozwala na łączenie pasji, tradycji i sztuki z pracą zarobkową aktywizującą osoby, którym trudno znaleźć swoje miejsce na rynku pracy.

Udział w spotkaniu z ekonomią społeczną jest bezpłatny. W warsztatach może wziąć udział każdy mieszkaniec subregionu ełckiego, który ukończył 16 rok życia (osoby niepełnoletnie za zgodą opiekunów). Aby zgłosić się na warsztaty należy przesłać do 14 sierpnia br. wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres joanna.klunejko@adelfi.pl lub dostarczyć do biura OWES w Ełku przy ul. Małeckich 3 lok. 1. Zajęcia na wodzie wymagają odpowiedniego ubioru adekwatnego do warunków pogodowych. Wszyscy potwierdzeni uczestnicy objęci są ubezpieczeniem NNW.

Informacji o spotkaniu z ES udziela Joanna Kłunejko, tel. 87/737 78 45.

Program spotkania z ES

15:00 - 15:30 Rejestracja i przedstawienie organizatorów.

15:30 - 17:30 Zasady bezpieczeństwa na wodzie

Praktyczne i teoretyczne warsztaty żeglarskie (w grupach).

Praktyczne i teoretyczne warsztaty motorowodne (w grupach)

17:30 - 18:00 Przerwa kawowa w Pierogarni Babci Frani

18:00 - 19:30 Ciąg dalszy zajęć. 

Praktyczne i teoretyczne warsztaty żeglarskie (w grupach).

Praktyczne i teoretyczne warsztaty motorowodne (w grupach).

drukuj

kontakt

Ośrodek Wsparcia 
Ekonomii Społecznej w Ełku

ul. Małeckich 3 lok. 24 (III piętro),
19-300 Ełk
tel. 87/737 78 45
e-mail: owes@adelfi.pl

drukuj
« powrót
Copyright © 2013 - 2019 Adelfi.pl CMS by Quick.Cms
Do góry