Rusza kolejna edycja konkursu grantowego w ramach edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Do 13 marca publiczne żłobki i kluby dziecięce, organizacje pozarządowe oraz publiczne biblioteki mogą ubiegać się o środki na realizację działań edukacyjnych i promocyjnych, związanych z prawidłowym żywieniem kobiet w ciąży i dzieci w pierwszych latach życia.
Konkurs grantowy organizowany jest już po raz trzeci przez Fundację NUTRICIA i Federację Polskich Banków Żywności. Federacja pełni rolę operatora konkursu. Powołano go z myślą o tych pracownikach instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, którzy chcieliby wykazać się inicjatywą i mają ciekawe pomysły na edukację żywieniową rodziców, przyszłych rodziców, dziadków, pracowników żłobków i wszystkich osób, związanych z opieką nad najmłodszymi. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przedstawić projekt edukacyjny, promujący prawidłowe nawyki żywieniowe kobiet w ciąży i dzieci do lat trzech, zwracając szczególną uwagę na jakość i bezpieczeństwo żywności dla tej grupy. Inspiracją dla uczestników powinno być 6 złotych zasad zdrowego odżywiania na 1000 pierwszych dni, do których zaliczamy:
1. Prawidłowe żywienie podczas ciąży
2. Wyłączne karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia dziecka
3. Zbilansowaną dietę dziecka
4. Odpowiednią ilość witaminy D przez cały rok
5. Ograniczenie soli i cukru w diecie dziecka
6. Pięć regularnych posiłków w ciągu dnia
Podmioty zainteresowane udziałem w tegorocznej edycji konkursu, mogą złożyć wniosek do 13 marca 2015 r. wyłącznie za pomocą formularza on-line, dostępnego na stronie www.1000dni.pl . Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 3 kwietnia. Jury, w skład którego wejdą eksperci w zakresie żywienia dzieci i projektów społecznych z Fundacji NUTRICIA, będzie oceniało projekty pod względem: innowacyjności, sposobu ich upowszechniania, zaangażowania lokalnych instytucji medycznych, opiekuńczych i administracyjnych oraz liczby osób objętych bezpośrednią edukacją.
Informacja pochodzi ze strony www.ngo.pl
ADELFI - Siedziba Stowarzyszenia
oraz adres korespondencyjny:
ul. Armii Krajowej 6/9, 19-300 Ełk
Biuro projektów prowadzonych przez Stowarzyszenie:
ul. Małeckich 3 lok. 24, 19-300 Ełk,
tel. 87/737 74 82, stowarzyszenie@adelfi.pl