Wraz z początkiem wakacji kończy się faza przygotowawczo-badawcza projektu „Rozmowy zamiejscowe / Ortsgespräche“. Po inspirujących warsztatach podczas NieKongresu Animatorów Kultury oraz warsztatach z Teatrem Sztuk w Jaworznie Instytut Goethego zaprasza na ostatnie spotkanie przed ogłoszeniem naboru na polsko-niemieckie projekty kulturalne oparte na dźwiękach realizowane w miastach średniej wielkości w Polsce. Już 26 czerwca w Ełku odbędzie się spotkanie w ramach "Rozmów zamiejscowych", którego partnerem jest Stowarzyszenie Adelfi.
Spotykamy się, by wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie, co to znaczy, że w średniej wielkości miastach żyje się i tworzy kulturę inaczej? Wcale nie trudniej, wcale nie łatwiej, ale po prostu inaczej. I dlaczego wszyscy mówią, że średniej wielkości miasta bywają specyficzne? Czy to rodzaj wymówki? Nasz projekt wynika nie tylko z ciekawości średniej wielkości miast, ale kieruje się także chęcią zrealizowania jednego z pięciu projektów kulturalnych opartych na dźwiękach. Chcemy, aby były to projekty dotykające istoty specyfiki danego miasta, angażujące lokalną społeczność do działania i pozwalające na wymianę doświadczeń z innymi środowiskami i miastami. Dlatego ważne jest dla nas, aby wspólnie stworzyć takie kryteria współpracy, które mogą wyzwolić lokalny potencjał inaczej niż dotychczas.
Spotkanie odbędzie się 26 czerwca (wtorek) w godzinach 12.00 - 17.00 w kamienicy pozarządowej przy ul. Małeckich 3/36. Rozmowy zamiejscowe poprowadzi Artur Celiński, kurator projektu, twórca programu DNA Miasta i autor Magazynu Miasta.
W związku z tym, że liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona, prosimy o rejestrowanie się pod adresem: konrad.szpindler@goethe.de
Nasze spotkanie kierujemy przede wszystkim do tych, którzy żyją i prowadzą działalność kulturalną w średniej wielkości mieście, chcieliby wspólnie z nami realizować swoje projekty kulturalne oraz są ciekawi innych miast i chcieliby poznać ich specyfikę.
Rejestracja trwa do 22.06.2018 r.
Organizator zwraca koszty podróży.
Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie ADELFI.
ADELFI - Siedziba Stowarzyszenia
oraz adres korespondencyjny:
ul. Armii Krajowej 6/9, 19-300 Ełk
Biuro projektów prowadzonych przez Stowarzyszenie:
ul. Małeckich 3 lok. 24, 19-300 Ełk,
tel. 87/737 74 82, stowarzyszenie@adelfi.pl