Kim jesteśmy?
Jesteśmy zespołem kreatywnych ludzi, którzy chcą świadomie wpływać na poprawę jakości życia środowiska, w którym żyją. Chcemy wprowadzać równowagę pomagając, wspierając, dając energię i wiedzę tym, którzy chcą również jak my dokonywać zmiany. Czujemy się odpowiedzialni za budowanie społeczeństwa obywatelskiego i jesteśmy przekonani, że My – jako członkowie społeczności możemy kreować i zmieniać to co jest możliwe. Uważamy, że każdy człowiek ma prawo do zachowania wartości i godności.
Wizją jest spójne, przyjazne i solidarne społeczeństwo oparte na relacjach szacunku, otwartości i uczciwości. Jego członkowie są świadomi i aktywni oraz uczestniczą w życiu społecznym. Samorządy i inne organizacje oraz instytucje wspierają je w samoorganizacji kierując się zasadą pomocniczości, partnerstwa, suwerenności, jawności, uczciwej konkurencji i efektywności.
Urszula Trubacz
Założycielka i Prezeska Stowarzyszenia Adelfi oraz Fundacji Kocham Jaśka związanej z jej chorym synkiem Jasiem, promującej alternatywne formy terapii. W ciągłym rozwoju menagerka, coach, trenerka i naturoterapeuta. Absolwentka programu Liderzy Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz wielu innych szkół oraz kursów służących wzmacnianiu kompetencji zarządzania i pracy z ludźmi. W jej biurze oprócz sterty dokumentów znajduje się łóżko do masażu, kamertony, misy i inne egzotyczne przedmioty. Ciągle coś planuje, zaskakuje, rzuca wyzwania i zachęca do innowacji społecznych. Edukatorka własnych dzieci będących w edukacji domowej.
Kinga Wołotkiewicz
Mówi, że jej największym sukcesem jest wykonywanie takiej pracy, którą lubi. Od 2004 roku nieprzerwanie związana z pozarządówką. Od zawsze blisko finansów, więc i w Stowarzyszeniu Adelfi przez lata współpracy zajmuje się działką finansów szeroko pojętych. Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu na kierunku marketing i zarządzanie. Dodatkowo wiedzę swą uzupełniła ważnymi dla niej kursami: Szkoła Trenerów Organizacji Pozarządowych - XV edycja, Doradca biznesowy OIC Poland, Program Menadżerowie NGO Promengo - VI edycja oraz szeregiem szkoleń. Nie przestaje się szkolić i wciąż szuka możliwości rozwoju i poszerzania wiedzy i doświadczenia. Prywatnie miłośniczka dobrej muzyki, koncertów i alternatywnego kina. Czas lubi spędzać również mieszając coś w garnkach i na patelniach ;)
Agnieszka Łask
Należy do osób, które świat poznają za pomocą logiki i rozumu. Ma zamiłowanie do porządku i dokładności. Uwielbia ciszę i spokój wsi, w której mieszka, a wolnych chwil nie wyobraża sobie bez dobrej książki. Lubi gry strategiczne i muzykę, w szczególności na żywo. Z wykształcenia jest pedagogiem. Skończyła też studia licencjackie z administracji. Od początku kariery zawodowej związana jest z organizacjami pozarządowymi. Pracowała jako animator w projekcie streetworkingowym, później jako animator aktywności społecznej. Od 2015 roku pracuje w Stowarzyszeniu Adelfi przy realizacji projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Zajmuje się głównie jego stroną administracyjną – monitoringiem, rozlicza część merytoryczną, przygotowuje zamówienia. Pełni również rolę konsultanta ds. zamówień publicznych.
Kamila Guzewicz
Animatorka z zawodu i powołania. Otwarta na ludzi i zmiany. Dostrzega otaczającą przestrzeń i chcę ją ulepszać i zmieniać. Na co dzień kolorowa, głośna i odważna, chcąca pomóc i nie bojąca się mówić o rzeczach dla niej ważnych. Zdecydowanie jest człowiekiem wcielającym idee w życie. Kręcą ją starzy ludzie, bardzo lubi pracować z seniorami pod kontem historii i mądrości ich życia. Interesuje się muzyką tradycyjną i historią ludową. Jej misją jest propagować dorobek artystyczny Józefa Sinderewicza, od którego pobiera nauki śpiewu. Śpiew to jej pasja w społecznym tego słowa znaczeniu, organizuje spotkania i sytuacje śpiewacze, propaguje muzykę i kulturę ludową. Posiada duże doświadczenie i dorobek w animacji społeczno - kulturalnej, wiele już zrobiła i mam ochotę na więcej. W Adelfi towarzyszy ludziom w zmianie, jako animator środowisk wiejskich, wspiera grupy chcące zmienić swoje miejsce na lepsze, ciekawsze z ekonomią społeczną w tle. Często sama inicjuje zmiany, kreuję i wprowadzam je w życie, towarzyszy mieszkańcom w działaniach ku lepszej i przyjaźnejszej przestrzeni w której chcą być. Inicjuje wydarzenia kulturalne służące do spotkań i wspólnych rozmów z których często wychodzi coś dobrego.
Małgorzata Kratyńska-Ćwikowska
Małgorzata Kratyńska-Ćwikowska Niepoprawna optymistka, która w każdej osobie i wydarzeniu doszukuje się pozytywnych aspektów. Uwielbia pracę z ludźmi i nowe wyzwania, które popychają ją do rozwoju i inspirują do działania. Bardzo ceni sobie czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. W wolnych chwilach ucieka albo na bieżnię albo w świat fantasy. Pasjonatka ajurwedy. Zgodnie z jej mottem życiowym „nic nie dzieje się w życiu przez przypadek”, nieprzypadkowo skończyła europeistykę na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu a następnie szereg studiów podyplomowych i kursów m.in. z prawa zamówień publicznych, ekonomii społecznej, prawa podatkowego, księgowości. To wszystko pomaga jej w pracy w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej, gdzie wspiera osoby i organizacje w zakładaniu oraz prowadzeniu przedsiębiorstw społecznych..
Małgorzata Zając
Od dziecka pisze i jeździ konno. Głęboki oddech łapie przy dobrej książce i tabliczce czekolady. Najlepiej czuje się z głową w chmurach; w świecie poezji i fantastyki lub zupełnie dosłownie… w górach. Miłośniczka niesztampowych pomysłów, absurdów i ironii. Człowiek leniwiec - najbardziej ceni sobie święty spokój i dużo snu oraz końskie towarzystwo, dlatego też uciekła z Warszawy Absolwentka politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Studiów Miejskich na Akademii Sztuk Pięknych oraz podyplomowych studiów z zarządzania i organizacji pomocy społecznej w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. W Stowarzyszeniu Adelfi pracuje jako doradca kluczowy w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Lubi porządek w dokumentach i artystyczny nieład na biurku… Nie znosi biurokratycznych mechanizmów oraz zasad, które komplikują rozwijanie skrzydeł.