Dostępne środki mają na celu pokrycie kosztów organizacji spotkań pomiędzy podmiotami sektora kultury z Polski i instytucjami pochodzącymi z Państw-Darczyńców (Islandii, Liechtensteinu i Norwegii). Celem spotkań powinno być nawiązanie lub podtrzymanie istniejącej współpracy dwustronnej w obszarze kultury. Nawiązanie partnerstwa może zaowocować realizacją projektów dofinansowanych z funduszy norweskich i EOG w perspektywie finansowej 2014-2021 lub innych europejskich źródeł.
1. Działania podlegające dofinansowaniu w ramach naboru
Dofinansowanie przyznawane jest na jedno z dwóch kwalifikujących się rodzajów Wizyt Studyjnych:
1. wizyta przedstawicieli polskiej instytucji w Norwegii, Islandii albo Liechtensteinie
2. przyjęcie przedstawicieli instytucji z Norwegii, Islandii, Liechtensteinu w Polsce
O dofinansowanie na Wizyty Studyjne mogą ubiegać się wyłącznie polskie podmioty o następującej osobowości prawnej:
- państwowe i samorządowe instytucje kultury;
- publiczne szkoły artystyczne i uczelnie artystyczne;
- uczelnie publiczne (w przypadku działań realizowanych przez ich wydziały artystyczne oraz wydziały związane z: kulturoznawstwem, historią, dziedzictwem kulturowym, zarządzaniem kulturą);
- archiwa państwowe;
- jednostki samorządu terytorialnego i ich związki;
- organizacje pozarządowe ze sfery kultury. Pojęcie „organizacji pozarządowej” powinno mieć znaczenie zgodne z art. 1.5 ust. 1 (m) Regulacji ws. wdrażania Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014.
W celu odbycia Wizyty Studyjnej wymagane jest nawiązanie współpracy z instytucją/ami z Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu. Podmioty z Państw-darczyńców kwalifikujące się do udziału w działaniu:
- instytucje kultury;
- artystyczne szkoły i uczelnie, w tym specjalistyczne uniwersytety i uniwersyteckie colleges;
- samodzielne wydziały artystyczne na uczelniach o profilu ogólnym, w tym: wydziały związane z: kulturoznawstwem, historią, dziedzictwem kulturowym, zarządzaniem kulturą na uczelniach publicznych oraz wydziały artystyczne i wydziały związane z kulturoznawstwem, historią, dziedzictwem kulturowym, zarządzaniem kulturą na uniwersyteckich colleges i uniwersytetach specjalistycznych;
- archiwa;
- jednostki samorządowe;
- organizacje pozarządowe ze sfery kultury;
- podmioty gospodarcze działające non-profit w sektorze kultury.
Nabór projektów odbywa się w okresie od dnia 6 lipca 2016 do czasu wyczerpania puli środków w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej dla Programu, jednak nie później niż do 30 marca 2017 r., do godz. 16.00.
Więcej informacji znajduje się na stronie Programu - http://www.eog2016.mkidn.gov.pl/pages/posts/nabor-na-wizyty-studyjne-w-ramach-funduszu-wspolpracy-dwustronnej---czesc--a--dla-programu--promowanie-roznorodnosci-kulturowej-i-artystycznej--4177.php
Ełckie Centrum Obywatelskie STACJA jest finansowane z budżetu Miasta Ełku w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego "Ełk, Tu działam", którego operatorem jest Stowarzyszenie Adelfi.
Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej STACJA
oraz Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja
ul. Małeckich 3 lok. 1,
19-300 Ełk
tel. 87 737 74 82
e-mail: stacja@adelfi.pl